435

جراحی بای‌پس معده چیست؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

جراحی بای‌پس معده به نام Roux-en-Y یکی از رایج‌ترین جراحی‌های بای‌پس است و ۸۰ درصد جراحی‌های مربوط به کاهش وزن در ایالات متحده را شامل می‌شود.

بخش اول: ایجاد یک کیسه‌ی کوچک در معده

در این بخش جراح٬ معده را به یک بخش بزرگ و بخشی کوچکتر تقسیم می‌کند. سپس٬ در فرایندی به نام دوختن معده٬ بخش کوچک معده بخیه زده یا دوخته می‌شود تا کیسه‌ای درست شود که فقطمی‌تواند در حد یک فنجان غذا در خود نگه دارد. با چنین کیسه‌ای٬ افراد سریعاً سیر شده و کمتر غذا می‌خورند.

بخش دوم: بای‌پس

جراح٬ این کیسه‌ی کوچک و جدید را از نخستین بخش کوچک معده (دوازدهه) جدا کرده٬ و بعد آن را به بخش کوچک‌تر روده (ژژونوم) که کمی پایین‌تر است وصل می‌کند. این روش جراحی را Roux-en-Y می‌نامند. بعد از انجام این عمل٬ غذا مستقیماً از معده به ژژونوم رفته و از آن عبور می‌کند. این مسئله میزان جذب کالری‌ها و مواد غذایی را محدود می کند. به این روش کاهش وزن «سوء جذب» می‌گویند.

آیا بالون معده در درمان چاقی موثر است

دوران بهبودی و مشکلات احتمالی
بعد از انجام جراحی بای‌پس معدی٬ افراد معمولاً ۲ تا ۳ روز در بیمارستان می‌مانند و ظرف ۲ تا ۳ هفته به وضعیت عادی خود برمی‌گردند. حدود ۱۰ درصد آنها مشکلات خفیفی دارند٬ از جمله:
– عفونت زخم
– مشکلات هاضمه
– جراحت‌ها
– خون‌ریزی

بعد از انجام عمل چه اتفاقاتی می‌افتد

کاهش وزن بعد از عمل اغلب زیاد است. به طور متوسط٬ بیماران حدود ۶۰ درصد از اضافه‌وزن خود را از دست می‌دهند. بسیاری از مشکلات سلامت مربوط به وزن بعد از جراحی بای‌پس معده بهبود پیدا کرده و کم‌رنگ می‌شود. رایج‌ترین آنها دیابت٬ فشار خون بالا٬ آسم و تنگی‌نفس حین خواب است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.