729

معرفی قاتلان دندان‌ها

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

آب‌میوه‌ها سرشار هستند از ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌های مختلف، اما متاسفانه بیشتر آن‌ها قند زیادی دارند. میزان قند در برخی از آب‌میوه‌ها به‌اندازه نوشابه‌های گازدار است. این محصولات نیز می‌توانند به دندان‌ها آسیب برسانند. میوه‌ها به‌طور طبیعی دارای طعم شیرین هستند، پس از محصولاتی استفاده کنید که قند اضافه نداشته باشند.

حتی می‌توانید آب‌میوه‌ها را با استفاده از آب رقیق کنید و میزان قند آن را کاهش دهید. باکتری‌های موجود در پلاک‌ها، مواد غذایی نشاسته‌ای مثل چیپس‌های سیب‌زمینی را به اسید تجزیه می‌کنند. این اسید مضر می‌تواند تا مدت ۲۰ دقیقه به دندان‌ها حمله کند و به آن‌ها آسیب برساند.

اگر چیپس‌ها بین دندان‌ها باقی بمانند یا اگر زیاد از آن‌ها استفاده کنید، شدت این حملات و زمان آن‌ها بیشتر می‌شود. بنابراین، تا جایی که امکان دارد از چیپس‌ها و خوراکی‌های نشاسته‌ای استفاده نکنید و در صورت استفاده از آن‌ها، هیچ‌وقت نخ‌دندان را از یاد نبرید.

عادت دیگری که آسیب شدیدی به دندان‌ها می‌رساند، سیگار کشیدن است. استعمال سیگار مانند همه محصولاتی که دارای تنباکو و توتون هستند، می‌تواند باعث شکل‌گیری لکه‌ها و تیرگی‌های مختلف روی دندان‌ها شود.

این عادت با ابتلا به بیماری لثه نیز همراه می‌شود که درنهایت به از بین رفتن دندان‌ها منجر می‌گردد. مطالعات علمی هم نشان داده‌اند که تنباکو می‌تواند باعث ابتلا به سرطان دهان، لب‌ها و زبان شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
2 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.