505

ویتامین C و آلفاهیدروکسی اسید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

امروزه بسیاری از برنامه‌های مراقبت از پوست و رژیم‌های ضدپیری حاوی ویتامین C هستند و البته دلیل خوبی هم برای این موضوع دارند. خاصیت آنتی‌اکسیدانی این ویتامین مهم، آن را به عنصر درمانی موثری برای مقابله با چین‌وچروک‌ها تبدیل می‌کند.
ویتامین C علاوه بر کاهش دادن خطوط ریز روی صورت، رنگ پوست را بهتر می‌کند و نقش موثری در بهبود بخشیدن به آسیب پوستی ناشی از نور خورشید دارد. مطالعات بسیاری نشان داده‌اند که ویتامین C از شکل‌گیری آکنه‌ها جلوگیری می‌کند یا آن‌ها را کاهش می‌دهد، و لکه‌های پیری روی پوست را به حداقل می‌رساند. ویتامین C، توانایی خاصی در خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد دارد و مانع از فعالیت مخرب این عناصر می‌شود.

کسانی که برنامه‌های مراقبت از پوست و محصولات جدید را دنبال می‌کنند، حتما نکات زیادی درباره انواه مختلف آلفاهیدروکسی اسیدها (AHA) (مثل اسید گلیکولیک، اسید سیتریک یا اسید لاکتیک) شنیده‌اند. با توجه به توانایی این عناصر در لایه‌برداری پوست، معولا از آن‌ها به‌عنوان یکی از روش‌های درمانی برای مقابله با چین‌وچروک‌ها استفاده می‌شود.

اگر قصد دارید که از ویتامین C همراه با آلفاهیدروکسی اسیدها استفاده کنید، هرگز چنین اقدامی را انجام ندهید. مشکل اصلی این است که آلفاهیدروکسی اسیدها و ویتامین C، هر دو، بر پایه اسید هستند. بنابراین، استفاده همزمان از آن‌ها می‌تواند پوست‌های حساس را تحریک کند.

مشکل دیگر این است که آلفاهیدروکسی اسیدها می‌توانند pH ویتامین C را تغییر دهند و قدرت آنتی‌اکسیدانی آن را پایین بیاورند. بنابراین، عملکرد موثر ویتامین C خنثی خواهد شد و نتیجه مطلوبی را به همراه نخواهد داشت.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.