548

روشهای مراقبت از کلیه

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

كلیه تصفیه‌خانه بدن است و حجم خون و مایعات بدن را كنترل و با ترشحات هورمونی خود ادامه حیات را در بدن ما میسر می‌سازد. كلیه جایگاه فعال‌سازی ویتامین D نیز هست.

چگونه با کلیه بدن خود دوست باشیم

كلیه تصفیه‌خانه بدن است و حجم خون و مایعات بدن را كنترل و با ترشحات هورمونی خود ادامه حیات را در بدن ما میسر می‌سازد. كلیه جایگاه فعال‌سازی ویتامین D نیز هست و از این طریق مانع پوسیدگی استخوان می‌شود. این قسمت از بدن همچنین هنگامی كه روزه می‌گیرد و برای مدت طولانی گرسنگی را تحمل می‌كنید به یاری كبد می‌شتابد و قندخون را می‌سازد.

بنابراین حیات شما به كلیه‌ها‌یتان وابسته است.

«یكی از مواردی كه باعث آسیب به كلیه‌ها می‌شود، مصرف مداوم و خودسرانه داروهاست.. بنابراین افراد باید از مصرف هرگونه دارویی بدون مشورت با پزشك اجتناب كنند.

مصرف طولانی‌مدت مسكن‌ها بدون در نظر گرفتن جنبه‌های مرتبط با سلامتی می‌تواند كاركرد كلیه‌ها را با اختلال مواجه كند. مصرف مقادیر زیادی از مایعات توصیه دیگر  است: مصرف مایعات به میزان كافی در عملكرد صحیح كلیه‌ها موثر است و به كارآیی بهتر آنها یاری می‌رساند.
بهترین نوشیدنی‌ها آب و چای كم‌رنگ است و در صورتی كه دوغ نیز به صورت كم‌نمك آماده شود، می‌تواند نوشیدنی‌مناسبی باشد.

نوشابه به دلیل اسیدی كه دارد می‌تواند موجب سنگ كلیه می‌شود و نوشیدن آن به صلاح نیست.

بیماران دیابتی و مبتلا به فشار خون در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های كلیوی نیز هستند، بنابراین این افراد باید به چكاپ مداوم از گسترش بیماری خود جلوگیری كنند تا به كلیه آنها آسیبی وارد نشود. ورزش و تحرك نیز در سلامتی كلیه‌ها موثر است اما شرط‌هایی دارد.

ورزش و تحرك هنگامی موثر است كه به صورت مداوم و اصولی باشد. ۲۰ دقیقه پیاده‌‌روی در هر روز وبرای سلامتی مناسب است اما چند ساعت دویدن طولانی در یك روز نقش زیادی در سلامت ندارد. ترك مصرف مواد مخدر و سیگار آخرین توصیه  برای داشتن كلیه‌هایی سالم است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.