379

شناسایی بیماری مزمن کلیوی ،با آزمایش خون ساده

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

محققان امریکایی با گرفتن یک آزمایش خون ساده و اندازه گیری ۳ شاخص در خون افراد می توانند بیمارانی را که در معرض ابتلا به بیماری های مزمن کلیوی قرار دارند را شناسایی کنند.

محققان در بررسی های خود روی نمونه های خون گرفته شده از بیمارانی که در معرض ابتلا به بیماری های مزمن کلیوی هستند شاخص هایی را یافتند که در شناسایی این افراد مؤثرند.

محققان از حدود ۲۳۰۰ نفر که عملکرد کلیوی طبیعی داشتند آزمایش خون گرفتند و آن ها را در طول سال ها مورد بررسی قرار دادند.

حدود ۵/۹ سال بعد، ۹ درصد از بیماران دچار نارسایی کلیوی شدند و ۸ درصد دیگر دچار بالا رفتن میزان پروتئین بیلی روبین در ادرار شدند که مهم ترین عامل بروز نقص در عملکرد کلیه ها به شمار می رود.

محققان نمونه های خون گرفته شده در طول سال ها را بررسی کردند تا وجود شاخص های متفاوت را در پیش بینی افراد در معرض خطر مورد مطالعه قرار دهند. آن ها با این بررسی ها دریافتند که وجود ترکیب ۳ شاخص در شناسایی افراد مستعد بیماری کلیوی مؤثر است.

این شاخص ها عبارتند از

هموسیستین، شاخص مؤثر در خطر بروز تصلب شرایین و آلدوسترون هورمون مؤثر در استفاده کلیه ها از نمک.

افزودن این شاخص ها منجر به عوامل پرخطری چون بالا رفتن فشار خون و دیابت می شود که باعث بروز مشکلات کلیوی در ۷ درصد دیگر از بیماران است. چون تشخیص بیماری های کلیوی در مراحل اولیه دشوار است، با بررسی این شاخص های ذکر شده در خون می توان خطر بروز بیماری های کلیوی را در افراد در معرض خطر کاهش داد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.