3612

جراحی تومور های گردن

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

افراد دارای توده گردن که ناشی از دلایل مادرزادی یا التهابی می باشد یا ناشی از نئو پلاستیک (سرطان) که بستگی به سن بیمار نیز دارد می باشد با این جراحی معالجه می شوند. همچنین توده گردن  یکی از شاخصه های ابتدایی تشخیصی احتمالی می باشد.
توده گردن در کودکان بیشتر ریشه التهابی دارد  ودر درجه دوم به علت مادرزادی می باشد و معمولا علل نئو پلاستیک بسیار کم در کودکان مشاهده می شود ، در حالیکه در بالغین بالای ۴۰ سال ،بیشتر به علت نئو پلاسم می باشد .
توده های گردن می تواند یک طرفه یا دو طرفه باشند.توده گردن یک طرفه در سن بالا معمولا به علت نئو پلاستیک می باشد .معمولا یک طرفه ها ،سرطانی هستند که منشا خود گردن نمی باشد و اصولا از دستگاه تنفسی گوارشی فوقانی ناشی می شوند.
در عمل جراحی توده های گردن،جستجوی منشا بسیا ر مهم است .در بیمارانی که اختلال ایمنی دارند ،این توده های بیشتر می باشند .محل توده گردن در بالای گردن یا پایین گردن یا جلو و عقب بسیار مهم است. قوام توده با لمس مشخص می شود .سمع توده نیز مفید است ,زیرا ممکن است تومور های عروقی باشند و تصمیم گیری در مورد برداشتن تومور بر اساس بیوکسی سوزنی صورت می گیرد.
برداشتن توده گردن ،اگر لنفی باشد باعث کاهش طول زندگی می گردد.این مسئله بسیار مهمی است و همه دست اندر کاران باید به نامطلوب بودن این کار آگاه باشند. بیماری که دچار سرطان دستگاه تنفسی گوارشی فوقانی که مستاز گردن است می باشد ،با جراحی منشا اولیه به همراه خارج کردن کلیه گره های لنفی همان سمت گردن قابل درمان می باشد.
اگر چنانچه توده از نوع التهابی باشد ، با ازمایشات خون می توان مشخص کرد که ریشه سل دارد یا دارای ریشه بیماری توکوپلاسماز که درمان معمولا دارویی دارد می باشد.اگر توده مادرزادی باشد مانند کیست تیروگلوسان،معمولا در کودکان در خط وسط قرار دارد و با خارج نمودن آن قابل درمان می باشد.

اطلاعات تخصصی

تنها جراحان گوش حلق بینی و سر و گردن قادر به انجام عمل جراحی توده های گردن می باشند.
 

گروه خدمتی

افرادی که از دوران طفولیت تا اخر عمر ،دچار توده گردن در قسمت جلو یا عقب گردن باشند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
5 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.