498

کشف پروتئین‌های مفید برای سرطان پستان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 خانواده‌ای از پروتئین‌ها که به سلول‌های سرطانی کمک می‌کنند تا زنده باقی بمانند و به سراسر بدن سرایت کنند، با افزایش بهبودی در میان زنان مبتلا به سرطان پستان مرتبط هستند.
براساس گزارش Oncotarget، محققان کشف کرده‌اند که وقتی سطح پروتئین کالپین در تومورهای بزرگ سرطان پستان افرادی بالا می‌رود که از روش شیمی‌درمانی برای خُرد کردن تومور قبل از عمل جراحی استفاده می‌کنند، احتمال زنده ماندن آن‌ها بیشتر می‌شود.

پروفسور مارتین، مسئول مطالعه، می‌گوید: «ما شدیدا علاقه‌مند بودیم تا کشف کنیم که سرطان پستان چطور توانایی سرایت به سراسر بدن را به دست می‌آورد، و چه چیزی باعث مقاومت این سرطان در مقابل درمان می‌شود. نتایج مطالعه، فهم ما را درباره نوعی پروتئین مهم در میان افراد مبتلا به سرطان پستان افزایش داد که می‌تواند کلیدی باشد برای باز کردن راه‌های موثری که این پروتئین‌ها را به‌قصد بهبودی وضعیت بیماران هدف می‌گیرد».

محققان در این مطالعه، ابتدا نمونه‌های گرفته‌شده از زنان ۲۳ تا ۸۳ ساله را بررسی کردند که همگی بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ میلادی تحت درمان قرار گرفته بودند.

آنان در ادامه، نقش پروتئین کالپین را در نمونه تومور اولیه و نمونه تومور بعد از گذراندن مرحله شیمی‌درمانی با هم مقایسه کردند. محققان درنهایت سطح پروتئین کالپین و تعداد نفراتی که زنده ماندند را مورد ارزیابی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که سطح بالای پروتئین کالپین با افزایش میزان زنده ماندن بیماران مرتبط است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.