512

جراحی دندان عقل نهفته

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

کشیدن دندان عقل می تواند توسط یک دندان پزشک در مطب دندان پزشکی یا یک جراح متخصص در بیمارستان انجام شود.

نحوه و روش

اگر دندان پزشک تشخیص دهد نیاز به کشیدن دندان های عقل وجود دارد، عکس برداری رادیولوژی از دهان می تواند به تعیین اینکه چه کسی باید این کار را انجام دهد، کمک فراوان کند. به هر حال قبل از اقدام لازم است هر گونه هزینه کشیدن دندان عقل و روش های پرداخت با دندان پزشک مطرح شده و مورد بررسی قرار گیرد.

بی حسی

قبل از کشیدن دندان عقل لازم است برای بی حسی دندان و بافت اطراف آن به شما داروی بی حسی تزریق شود. اگر شما به خاطر این کار دچار تشویش و نگرانی هستید، ممکن است دندان پزشک یا جراح به شما داروی مناسب برای ریلکس شدن بدهد. انجام این کار معمولاً با تزریق داروی مورد نظر در بازو انجام می شود. هنگام کشیدن دندان های عقل به ندرت نیاز به بی هوشی عمومی وجود دارد. در موارد نادر هنگامی که نیاز به بی هوشی عمومی وجود داشته باشد، لازم است که کشیدن دندان در بیمارستان انجام شود، هر چند شما باید بتوانید در همان روز عمل جراحی دندان عقل از بیمارستان مرخص شده و به خانه خود باز گردید.

کشیدن دندان

اگر دندان از لثه خارج نشده باشد (دندان عقل نهفته)، یک برش کوچک (شکاف) در لثه ایجاد می شود تا به این ترتیب بتوان به دندان دسترسی بهتر داشت. در این زمان ممکن است نیاز به برداشتن تکه هایی از استخوان در صورت قرار گرفتن آن بر روی دندان وجود داشته باشد. در ادامه ممکن است دندان به تکه های کوچک تر تقسیم شود تا به این ترتیب بتوان آن را به سادگی از محل خارج کرد. در صورتی که دندان عقل از لثه خارج شده باشد، نیاز کمتری به ایجاد شکاف در لثه وجود خواهد داشت.
قبل از کشیدن دندان شما مقداری فشار در محل احساس خواهید کرد. این فشار به خاطر نیاز دندان پزشک یا جراح به باز کردن حفره دندان ایجاد می شود و برای این کار دندان قبل از کشیده شدن به سمت جلو و عقب حرکت داده خواهد شد. جراحی کشیدن دندان عقل به علت بی حس شدن ناحیه مورد نظر بدون درد است. به هر حال، اگر شما در طول درمان درد احساس کردید، با دندان پزشک یا جراح خود برای تزریق مقدار بیشتر از ماده بی حسی صحبت کنید. طول مدت مورد نیاز برای جراحی دندان عقل با توجه به شرایط بیمار متفاوت است. در این حالت عمل های جراحی ساده ممکن است به چند دقیقه زمان نیاز داشته باشد، اما عمل های پیچیده تر کشیدن دندان عقل به بیش از ۲۰ دقیقه زمان نیاز خواهد داشت.

بعد از جراحی

بعد از جراحی کشیدن دندان اگر یک شکاف در محل دندان عقل برای کشیدن آن ایجاد شود، احتمالاً از بخیه قابل جذب برای بخیه زدن شکاف لثه استفاده شود. در این حالت دندان پزشک درباره طول مدت مورد نیاز برای جذب شدن بخیه ها در دهان صحبت خواهد کرد که این مدت معمولاً بین ۷ تا ۱۰ روز خواهد بود.
دندان پزشک ممکن است از گاز استریل بر روی محل کشیدن دندان استفاده کند و از شما بخواهد این گاز را برای مدت یک ساعت با دندان های خود فشار دهید. انجام این کار به تشکیل لخته خونی در حفره خالی دندان کمک می کند. لخته های خونی بخشی از فرآیند درمان هستند، بنابراین سعی نکنید این لخته ها را از محل آنها خارج کرده و پاک کنید زیرا باعث خونریزی لثه بعد از جراحی کشیدن دندان عقل می شود. در برخی موارد، ممکن است در صورت وجود عفونت و چرکی شدن دندان برای بیمار داروهای آنتی بیوتیک تجویز شود. برای ۲۴ ساعت اول بعد از کشیدن دندان عقل شما باید از انجام فعالیت های زیر اجتناب کنید:
دهان شویه با مایع
کشیدن سیگار
مصرف نوشیدنی ها و غذاهای گرم همچون چای و سوپ
انجام فعالیت های فیزیکی شدید

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.