465

بلند کردن وزنه های سنگین

|
0 دیدگاه

اغلب مردم به این خاطر کمر ضعیف دارند که زمان کافی را صرف تقویت کردن ماهیچه های پشتشان نمی کنند. وقتی افرادی که ماهیچه های پشت شان ضعیف است اقدام به بلند کردن وزنه های سنگین می کنند آنها آسیب را در خودشان فراهم می کنند.

ماهیچه های کمرتان را با تمرینات متداول در بخش ۱۷-۶ قوی کنید.

از حمل وزنه تا آنجا که می توانید خودداری کنید؛ استفاده از چرخ یا ارابه حمل به مراتب برای حمل بار سنگین بهتر است. اگر می خواهید وسائل خریداری شده را تا منزل حمل کنید از چرخ مخصوص حمل بار یا دوچرخه استفاده کنید.

وقتی شما مجبور به بلند کردن و حمل وزنه ها هستید، سعی کنید تا جایی که امکان دارد کار بیشتر و وزن بیشتر را بر پاها وارد کنید. وزنه ها را نزدیک بدنتان نگه دارید از سطح کمر بالا نبرید. چرخشی را با کمر انجام ندهید، به جای آن پاها را به کار گیرید.از حمل وزنه با یک طرف بدن خودداری کنید؛ دو وسیله حمل را به جای یکی استفاده کنید. سعی نکنید وزنه زیادی را یکباره بلند کنید.

اگر بیل می زنید مقدار بیل زدن یا پا بیل کردن کم را رعایت کنید. وسائل خریداری شده را در بسته های کوچکتر تبدیل کرده، و برای حمل آن حتی الامکان از چرخ حمل بار استفاده کنید. در موقع بلند کردن اقلام سنگین، خود را از زانوها خم کنید تا سطح مناسب زمین برسید. بعد وزنه را بلند کنید.

درست مانند حرکت نشستن روی پاها مانند وزینه برداران بنشینید تا شانه ها را به هم سطح وزنه ای که می خواهید بلند کنید برسانید. از خم کردن کمر یا خم شدن برای مدت طولانی خودداری کنید.

اگر باغبانی را دوست دارید از وسائلی با دسته بلند که حتی الامکان نیاز به خم شدن کمتر دارند استفاده کنید. در موقع کاشت گیاه یا هر علفهای هرزه به جای اینکه خم شوید، روی نمدی زانو بزنید.

اگر هر گونه مشکلی در مورد وضعیت بدنی مناسب برای کاهش کشش پشت دارید، کتابی در این زمینه از کتابخانه محل خود عاریت گرفته، مطالعه کنید.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.