244

موفقیت جراحی کاتاراکت

|
0 دیدگاه

برداشت کاتاراکت رایج ترین جراحی چشم و یکی از رایج ترین جراحی ها در کل پزشکی است و با استفاده از روش های مدرن یکی از موفق ترین جراحی ها می باشد.

اگر چشم سالم باش احتمال زیادی وجود دارد که جراحی کاتاراکت دید کامل چشم را بازگرداند از هر ۱۰۰ جراحی کاتاراکت، ۹۵ جراحی دید را مشخصا بهبود می بخشند. علی رغم مزایایی که جراحی کاتاراکت دارد باید بدانید که مانند هر جراحی دیگری خطرات بالقوه ای وجود دارد لذا باید پیش از جراحی کاتاراکت با متخصص چشم خود در این رابطه مشورت کنید.

از آن جا که برای بهبودی مناسب پس از هر نوع جراحی متابولیسم نرمال از جمله سطح نرمال قند خون لازم است باید قند خون دیابتی ها قبل از عمل جراحی تا حد ممکن پایین آورده و نرمال شود تا خطر بروز عوارض نیز کاهش یابد.

از طرفی با توجه به این که جراحی کاتاراکت می تواند باعث پیشرفت رتینوپاتی دیابتی (در صورت وجود) گردد، لازم است هر بیمار دیابتی که قرار است تحت عمل جراحی کاتاراکت قرار گیرد ابتدا تحت معاینه کامل چشم پزشکی و بررسی وضعیت شبکیه قرار گیرد تا در صورت وجود رتینوپاتی در مورد لزوم درمان یا عدم درمان آن قبل از عمل جراحی کاتاراکت تصمیم مناسب گرفته شود.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.