385

کدو، هندوانه یا بادام؟ کدامشان پروتئین بیشتری دارد؟

|
0 دیدگاه

کدو! نه تنها خوردن کدو و درست کردن غذاهای متنوع با آن می‌تواند به بدن شما پروتئین برساند بلکه تخمه آن هم سرشار از پروتئین و مقادیر زیادی مواد معدنی شامل پتاسیم، منگنز و آهن است.

محققان معتقدند کدو منبع غنی‌ای از فیبر، مواد معدنی و ویتامین‌هاست. بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف متعادل آن می‌تواند بخشی از پروتئین بدن را تامین کند. البته این تخمه چربی بالایی دارد و اگر با چربی خون یا چاقی روبه‌رو هستید، باید تعادل را در مصرف آن رعایت کنید.

در بسیاری از کتاب‌ها و متون طب سنتی به خاصیت آرامش‌بخشی و خواب‌آور کدوحلوایی اشاره شده است. ابوعلی سینا در آثارش کدوحلوایی را یک داروی طبیعی و موثر برای کاهش سردرد، بهبود کیفیت خواب، افزایش ریلکسی و  آرامش اعصاب می‌داند.

از این رو افرادی که دچار اختلال در ساعت خواب هستند و معمولا خوابی سبک دارند، می‌توانند در وعده شام غذایی که با کدوحلوایی تهیه شده باشد میل کنند تا از خواص این سبزی برای بهبود کیفیت خوابشان کمک بگیرند.

چون کدو حلوایی خیلی ساده پخته می‌شود و غذایی سبک و لطیف به حساب می‌آید؛ علاوه بر آنکه برای معده‌های ضعیف و حساس مناسب است، برای وعده شام نیز مفید است.

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.