294

تكنيك های بی نظیر برای تخفیف درد زایمان

|
0 دیدگاه

زایمان طبیعی پروسه خودرا طی میکند و درد ناشی از آن را باید خواه نا خواه به جان بخرید ،امابا این تكنيك هاي طبيعي تا حدودی  می توانید میزان این درد را کاهش دهید.

هيچ كس، پيش از آغاز زايمان، به درستي نمي‌داند زايمانش چگونه خواهد بود. برخي از مادران متوجه مي شوند كه بدون مسكن يا با استفاده از مقدار كمي مسكن، زايمان قابل تحمل است؛ هرچند برخي ديگر احتمالا در يكي از مراحل زايمان به كمك بيشتري جهت كاهش درد نياز خواهند داشت.

زايمان شما به هر صورت كه باشد، بهتر است نگاهي به مقالات ما در مورد انتخاب‌هاي موجود براي تخفيف و تسكين درد بيندازيد. اگر پيشاپيش اطلاعاتي در مورد گزينه‌هايي كه مي‌توانيد استفاده كنيد به دست آوريد، بخصوص اگر بتوانيد با پزشك و ماماي خود در مورد روشهاي كاهش دردي كه در بيمارستان مورد نظر و براي شما ممكن است در نظر گرفته شود صحبت كنيد، برايتان مفيد خواهد بود.

تكنيك‌هاي طبيعي براي كاهش درد زايمان طبيعي وجود دارند كه اگر بتوانيد قبل از زايمان و در اواخر دوران بارداري در جلسات آموزشي مخصوص كه براي آمادگي زايمان براي خانمهاي باردار و همسرانشان برگزار مي شود شركت كنيد و آنها را بصورت عملي فرا گيريد، بسيار مفيد خواهد بود. بهتر است قبلا در اين مورد كه همسر شما مي تواند هنگام زايمان در كنار شما حضور يابد از ماما يا پزشك خود سوال كنيد. شايد مجبور شويد از فرد ديگري مانند خواهر، مادر يا دوست صميمي تان بخواهيد كه شما را همراهي كند.

تعدادي از اين تكنيك هاي طبيعي عبارتند از

تمرينات تنفسي براي زايمان
تكنيك هاي آرامش بخشي
ماساژ در مراحل مختلف زايمان

بعضي از اقدامات پزشكي و داروهاي ضد درد هم ممكن است در مراحل مختلف زايمان مورد استفاده قرار گيرد كه بستگي به امكانات بيمارستان يا زايشگاه، تصميم متخصص زنان و زايمان و متخصص بيهوشي و البته تمايل شما به كاهش درد دارد. بهتر است قبلا با پزشك يا ماماي خود در مورد انتخابهاي موجود در محل زايمان صحبت كنيد.

اين داروها و روشها عبارتند از

اپيدورال (Epidurals)
اپيدورال متحرك (Mobile Epidurals)
انتونوكس يا گاز و هوا (Entonox)
مپتيد (Meptid)
پتيدين (Pethidine)
بي‌هوشي نخاعي (Spinal)
تنز (TENS)

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.