206

فشارخون

|
0 دیدگاه

بی‌اطلاعی، بزرگ‌ترین مشکلی است که این بیماران با آن مواجهند.

این مشکل به‌ گونه‌ای است که در حال حاضر فقط در حدود یک‌ چهارم افراد مبتلا به این بیماری، نسبت به درمان خود اقدام می‌کنند که این بی‌اطلاعی از بیماری فشارخون برای جمعیتی که در حدود ۶ درصد جامعه را به خود اختصاص داده است، می‌تواند مشکلات زیادی را برای این بیماران به دنبال داشته باشد.

بیماری فشارخون در افراد بالای ۶۰ سال بیش از سایر سنین بوده و از هر دو نفر، یک نفر به این بیماری مبتلا است.

این در حالی است که ۲۰ تا ۲۵ درصد افراد بزرگسال به این بیماری مبتلا هستند و متأسفانه بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری از بیماری خود هیچ اطلاعی ندارند در حالی که بیماری فشارخون عوارض بسیار خطرناکی در صورت تحت درمان قرار نگرفتن افراد به دنبال خواهد داشت.

برای این بیماری، علل قابل تغییر و اصلاح‌پذیر نیز وجود دارد می‌توان در این زمینه به مواردی همچون مصرف سیگار، مصرف مشروبات الکلی، کم‌تحرکی، چاقی و تغذیه نامناسب اشاره کرد این در حالی است که مصرف برخی از داروها از قبیل داروهای هورمونی، کورتون‌ها و مسکن‌ها در ایجاد فشارخون تأثیر داشته و غذاهای کافئین‌دار نیز میزان فشارخون در افراد را افزایش می‌دهد.

بروز سردرد در ناحیه پس‌ سر به هنگام صبح، سرگیجه، تاری دید، تپش قلب، احساس خستگی زودرس، تنگی نفس، درد در قفسه سینه، ادرار بیش از یک‌بار در طول شب، تهوع و استفراغ و در موارد نادری حتی خون دماغ نیز ار علایم این بیماری به‌شمار می‌رود.

1 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.