519

احتمال بروز سکته قلبی در افراد با سابقه خانوادگی

|
1 دیدگاه

این روزها که آمار فشار های عصبی و استرس های کاری در جوامع مختلف بالا رفته، به مراتب آمار بروز سکته قلبی نیز بالا میرود؛ به خصوص در افرادی که در خانواده خود سابقه بروز سکته قلبی داشته اند.

احتمال بروز سکته در افرادی که والدین آنها دچار سکته شده اند، ۹ برابر بیش از دیگران است.

پس اگر شما هم استرس کاری دارید و هم در گذشته والدین شما سابقه ی سکته قلبی داشته اند؛ بهتر است بیشتر از دیگران مراقب خود باشید.

سکته های قلبی را بیشترین عامل مرگ و میر پس از تصادفات دانست و اظهار کرد: در جامعه امروز با توجه به افزایش زندگی شهری، تعداد سکته های قلبی نیز بالا رفته است.

تنگی عروق کرونر و تنگ شدن رگ ها را علت اصلی سکته قلبی : تمام دردهای بالای ناف به ویژه در افراد بالای ۴۰ سال که در اثر عصبانیت، دویدن، خوردن غذای سنگین، بالارفتن از پله و غیره ایجاد شود، خطرناک است و باید سریعا به پزشک مراجعه کرد.

علائم مشابه سکته قلبی با دیگر بیماری ها:احساس بغض، درد ناحیه معده و درد دندان های فک تحتانی در صورتی موجب نگرانی بروز سکته قلبی است که در اثر عصبانیت، فعالیت سنگین و غیره ایجاد شده باشد.

دردها باید به دقت بررسی شود و با درد معده، درد دندان و دیگر دردها تفاوت داده شود زیرا در بسیاری موارد این چنینی پزشک نیز دچار اشتباه و گمراهی می شود.

نحوه زندگی، تغذیه، مصرف سیگار، زندگی شهری، عصبانیت و وراثت را از جمله ریسک فاکتورهای بروز سکته قلبی :

افراد دارای سابقه سکته پدر ۳ برابر بیش از دیگران بوده و در صورت بروز سکته زیر سن ۶۵ سال در مادر علاوه بر پدر، احتمال بروز سکته در آنها ۹ برابر دیگران است.

مصرف روزانه آسپرین در افراد بالای ۴۰ سال در سالهای گذشته :

با استفاده تمام افراد از قرص آسپرین بچه شاهد عوارضی مانند خونریزی معده بودیم که بر این اساس امروزه تنها به افراد در معرض خطر مصرف این قرص توصیه می شود.

با توجه به پراسترس بودن زندگی شهری و احتمال بروز بیماری های قلبی عروقی، کودکان از هنگام تولد باید دارای شناسنامه پزشکی با ثبت تمام سوابق بیماری های خانوادگی و همچنین بیماری های خود کودک باشد تا بتوان بر اساس آن نحوه زندگی را اصلاح کرد.

1 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: شبنم حاجی

سلام
خواهشمندم جهت پیشگیری از وقوع سکته قلبی درکسانی که سابقه ابتلا به این بیماری بصورت وراثتی وژنتیکی رادارند هموسیستِین خون بررسی شود درصورت بالا بودن هموسیستین درصد ابتلا به میزان قابل توجهیی افزایش می یابد زیرا باعث نازک شدن عروق خونی و رسوب چربی در رگها میشود
در کسانیکه سابقه سکته قلبی در افراد خانواده دارند هموسیستیین بالاتر از حد نرمال است وعمده دلیل بالا بودن هموسیستیین کمبود ویتامین ب وفولات در خون میباشد لذا با کمی دقت در تغذیه ومراجعه به دکتر درصد بالایی از این بیماری قابل درمان وپیشگیری است لطفا توجه کنید واز پزشک متخصص درخواست این آزمایش را داشته باشین
متاسفانه پزشکان توجه زیادی به این موضوع ندارند ولی باکمی مطالعه حتما میتوانیم به خودمان کمک کنیم

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.