407

آیا نگران از دست رفتن عشقتان هستید؟

|
0 دیدگاه

درباره عاشقی چه تفکرانی در ذهنتان دارید؟ آیا از عاشق هایی هستید که شانس نداشتید و دچار شکست عشقی شدید ،یا هنوز نتوانستید محبت شخصی را در دل راه بدهید؟

در هر صورت با خودتان روراست باشید و اولین پاسخی که به فکرتان میرسد بدون خجالت تیک بزنید.

درست است که در آغاز آشنایی و عاشق شدنتان، گاهی با دیدنش تپش قلب می‌گیرید و هول می‌شوید اما این روال نمی‌تواند تا ابد ادامه پیدا کند.

با نزدیک‌تر شدن شما به هم، این هیجان جایش را به آرامش می‌دهد و با هر بار دیدن همسرتان، احساسی خوشایند وآرامش پیدا می‌کنید. پس اگر تپش‌های قلبتان آرام‌تر شد، نگران از دست رفتن عشقتان نباشید.

بعد از پاسخ دادن به تست به خودتان نمره بدهید

۱٫اگر من و همسرم واقعا یکدیگر را دوست داشته باشیم،دیگر هیچ یک از مشکلات و اختلافات شخصیتی، رابطه ما را تهدید نمیکند؟

۲٫اگر در نهایت شخص مناسب را پیدا کنم،غیر ممکن است که دلم برای کس دیگری بلرزد، چرا که تمام وجودم غرق عشق شده است.

۳٫اگر بتوانم عشق حقیقی را پیدا کنم، باید در یک لحظه و یک نگاه بفهمم که این فرد همسر ایده ال و عشق همیشگی من است؟

۴٫اگر یک ازدواج عاشقانه داشته باشم، هیجان این عشق تا پایان عمر در رابطه ما باقی خواهد ماند؟

۵٫اگر با یک عشق حقیقی ازدواج کنم،زمانی که همسرم از من دور است،احساس پوچی و کامل نبودن پیدا خواهم کرد؟

۶٫اگر با عشق حقیقی ازدواج نکنم، نمیتوانم رابطه زناشویی موفقی را تجربه کنم؟

۷٫همسر ایده ال من همه نیازهای زندگی ام را برآورده خواهد کرد و با وجودش، همه خلائ های روحی من پر خواهد شد و با وجود او محتاج کس دیگری نخواهم بود/

۸٫اگر عشق حقیقی سراغم بیاید، هر زمانی که همسرم را ببینم، مو بر تنم راست می شود و تپش قلب می گیرم؟

۹٫اگر با عشق حقیقی ازدواج کنم، انقدر به هم نزدیک خواهیم بود که بدون انکه با همسرم حرفی بزنیم، حس همدیگر را خواهیم فهمید؟

۱۰٫اگر عشق حقیقی را پیدا کنم، انقدر به همسرم نزدیک خواهم بود که دیگر نیازی به تلاش برای حفظ و بهبود رابطه پیدا نخواهم کرد؟

پاسخ ها

خیلی موافقم  =  صفر نمره
تا حدی موافقم  =  چهار نمره
مخالفم   =  هشت نمره
به شدت مخالفم  =  ۱۰ نمره

اگر نمره صفـر تا ۳۰ گرفته‌اید

حتی یک لحظه هم صبر نکنید. شما به کمک اورژانسی نیاز دارید. هوش عشقی شما آنقدر پایین است که احتمالا تاکنون شکست‌های بسیاری را تجربه کرده‌اید و یک همیشه عاشق افسرده هستید.

شاید به دليل این بن‌بست‌ها دیگران را مقصر بدانید اما بهتر است از سرزنش دیگران دست بکشید و بپذیرید که به دليل تصورات اشتباهتان، خودتان هم در ایجاد مشکلات سهیم بوده‌اید. اما کار شما برای ایجاد تغییر در ذهنیت و زندگی‌تان آسان نیست و گذشته از خواندن تمام توصیه‌هایی که در صفحات روانشناسی به شما می‌کنیم و تمام کتاب‌هایی که می‌خوانید، بهتر است از مشاوره منظم با یک روانشناس هم بهره ببرید.

اگر نمره ۴۰ تا ۵۹ گرفته‌اید

متاسفیم. ضریب هوشی شما به شکل خطرناکی پایین است و شما با این تفکرات، به خودتان و زندگی مشترکتان صدمه می‌زنید چراکه شما با مجموعه‌ای از تصورات آرمانی ازدواج می‌کنید و زمانی که با فردی ازدواج می‌کنید، نمی‌توانید همه آن تصورات را عملی کنید و به اندازه‌ای که به آن نیاز دارید، از او توجه دریافت کنید.

شما یک فرد عاشق‌پیشه‌اید که برایتان فرقی نمی‌کند با چه کسی ازدواج کنید. هر کسی که وارد زندگی شما شود، می‌تواند عشق بی‌نهایت و بی‌حد و مرز شما را دریافت کند. بد نیست شما از کمک یک مشاور استفاده کنید و فکرتان را شخم بزنید. شما به تغییرات جدی‌ای نیاز دارید.

اگر نمره ۶۹ تا ۷۹ گرفته‌اید

ضریب هوشی شما بد نیست اما اشتباهاتی هم دارید که می‌تواند در درازمدت به زیان رابطه شما تمام شود. گرچه امروز رابطه موفقی دارید اما هنوز هم افکار کودکانه و رمانتیک شما گاهی برایتان تعیین تکلیف می‌کند. اما نترسید.

کافی است باور کنید عشق حقیقی هم به تنهایی نمی‌تواند زندگی شما را زیر و رو کند و شما برای خوشبخت بودن به مجموعه‌ای از دلایل و شرایط نیاز دارید که عشق و همسر، تنها بخشی از آن را تشکیل می‌دهند.

اگر نمره ۸۰ تا ۱۰۰ گرفته‌اید

به شما تبریک می‌گوییم. شما سرشار از هوش عاشقانه هستید و نسبت به زندگی خود دیدی واقع‌بینانه دارید. شما می‌دانید که عشق تنها، برای دوام یک زندگی کافی نیست و از اینکه تنها یک فرد، یعنی همسرتان نمی‌تواند دنیا را برای شما گلستان کند هم باخبرید.

اگر هم در برخی از سؤالات نمره بالایی گرفته‌اید، نگران نباشید. شما می‌توانید برای تقویت ویژگی‌ها و افکاری که باعث دادن چنین پاسخی در شما شده‌اند، تلاش کنید.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.