519

ساخت واكسن سرطان پوست در استراليا

|
0 دیدگاه

يك دانشمند استراليايي كه موفق به ساخت واكسني براي سرطان دهانه رحم شده بود با انجام تحقيقاتي ديگر به نتايجي دست يافته است كه مي‌تواند راه را براي ساخت واكسن سرطان پوست هموار كند.

آزمايشات اوليه بر روي حيوانات نتايج مثبتي را داشته است و احتمالاً دوره آزمايشي آن بر روي انسان از سال آينده آغاز خواهد شد.

اگر ما به نتايج خوبي دست پيدا كنيم با نهايت سرعت به كار ادامه خواهيم داد.

فريزر امروز يافته‌هاي خود را به كنگره تحقيقات پزشكي و سلامت استراليا ارائه خواهد داد و اعلام كرد كه دستيابي به واكسن سرطان پوست بين ۵ تا ۱۰ سال آينده ممكن خواهد شد.

اين واكسن بر روي كوكان بين ۱۰ تا ۱۲ سال براي جلوگيري از ابتلاي آنها به سرطان پوست مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اين بيماري هر ساله در استراليا باعث مرگ حدود ۱۶۰۰ نفر مي‌شود.

واكسن جديد با هدف قرار دادن papillomavirus يك عفونت رايج كه مي تواند سلولهاي غير عادي را تبديل به بافتهاي سرطاني كند مانع بروز سرطان پوست مي‌شود.

فريزر كه از محققان دانشگاه كوينزلند است و موفق به ساخت واكسن “گارداسيل” براي درمان سرطان دهانه رحم شده و بيان مي كند كه كل دوره كاري وي صرف تحقيق بر روي رابطه papillomavirus و سرطان ها شده است، اعلام كرد كه هنوز مشخص نيست اين ويروس عامل چه تعداد از سرطان‌هاي پوست است.

سالانه حدود ۴۰۰ هزار نفر در كشورهايي كه در معرض تابش نامناسب آفتاب هستند به سرطان پوست دچار مي‌شوند و فريزر معتقد است كه حتي اگر اين واكسن بر روي انسانها مؤثر واقع شود مردم نبايد محافظت از پوست خود در برابر آفتاب را متوقف كنند.

واكسن هيچ‌گاه جايگزين مناسبي براي پيشگيري نيست.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.