198

سردرد عصبی چيست

|
0 دیدگاه

سردرد تنشني از نظر فراواني بيشترين ميزان سردرد را تشکيل مي دهد علل ارگانيک آن انقباض عضلات کاسه سر ، ناحيه پيشاني، شقيقه ها، اطراف و پشت چشم، گردن ، شانه و صورت مي باشد.

بيماران علايم پرودروم (علايم پيش در آمد) واضحي نداشته و از درد منتشري که تمام کاسه سر را فرا مي گيرد شکايت مي کنند هر چند که ممکن است اول از پيشاني يا شانه و گردن شروع شود.

اين سردرد بصورت فشار تظاهر مي کند و خاصيت ضرباني نداشته ، حالت تهوع ممکن است ديده شود ولي استفراغ که از خصوصيات اصلي سردرد

اين نوع سردرد ناشي از تغييرات نامناسب و موقت در شرايط زيستي روزانه انسان حادث مي گردد.
بعنوان مثال کار کردن در شرايط پر استرس، کار کردن و يا رفت و آمد در محيطهاي با آلودگي بالاي هوا، کارکردن در محيط با نور نامناسب، کار کردن و يا رفت و آمد در محيطهاي با آلودگي صوتي، گرسنگي، مصرف نکردن موقت بعضي از مواديکه فرد به آن عادت دارد

مثل چاي و قهوه، خوابيدن در شرايط نامساعد مثلا خواب در محيطهاي پر سر و صدا، اظطراب و ايجاد انقباض و فشار بيش از حد در ناحيه فک و دندانها، و حتي جوييدن آدامس به مدت طولاني مي تواند از دلايل اين نوع سردرد باشد.

طبعا در اينگونه شرايط، کار چشمي مي تواند از عوامل تشديد کننده سردرد باشد، و نه علت ايجاد آن.

اين نوع سردردها غالبا گذرا هستند و به خوبي به داروهاي مسکن معمولي پاسخ مي دهند، اما حذف و يا بهبود شرايط زيستي مهمترين نقش را در کاهش دفعات بروز اين نوع سردردهاي عصبي خواهد داشت.

درمان

– استراحت

-مسکنهاي ساده مانند آسپرين، استامينوفن، ايبوپروفن

-آمي تريپتيلين براي پروفيلاکسي

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.