376

تغذیه مناسب برای جلوگیری از سرطان سینه

|
0 دیدگاه

در قدم اول، از طریق مشورت با یک کارشناس تغذیه، وزن خود را در محدوده سلامت حفظ کنید. کاهش وزن در حفظ سلامت افراد سرطانی درمان شده بسیار کمک‌کننده است.

همه تخم‌مرغ‌های‌تان را در یک سبد نگذارید؛ یعنی تمرکز بیش از حد در پیروی از رژیم غذایی سالم تنها باعث شکست در تداوم آن می‌گردد.

بنابراین بهتر است به اندازه توان خود برای ورزش و تهیه غذای سالم وقت بگذارید تا همیشه بتوانید از آن لذت ببرید. مطالعه‌ای نشان داده است که ترکیب رژیم غذایی سالم (شامل ۵ سهم یا بیشتر در روز مصرف میوه و سبزی) به همراه ورزش با شدت متوسط (۳۰ دقیقه پیاده‌روی در روز) سبب کاهش بازگشت سرطان پستان در افراد درمان شده به میزان ۵۰ درصد می‌شود.

سعی کنید از سبزی‌ها و میوه‌هایی با رنگ‌های متنوع در روز استفاده کنید اما هرگز به دلیل اینکه نتوانستید به طور کامل از برنامه‌غذایی خود پیروی کنید دچار ناراحتی و نگرانی نشوید و هرگز زندگی را سیاه و سپید نبینید.

براساس نتایج پژوهش‌ها تا به امروز، غذاهای حاوی سویا به‌عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم برای افرادی که سابقه سرطان‌های حساس به هورمون از جمله سرطان پستان دارند، بی‌خطر است.
از رژیم غذایی کم‌چرب پیروی کنید.

بیشتر افراد بیش از آنچه تصور می‌کنند، چربی از رژیم غذایی خود دریافت می‌نمایند.

مصرف گوشت‌های پرچربی، میان وعده‌های پرچربی و انواع دسر پرچربی را محدود کنید و سعی کنید غذاهای بدون کلسترول را انتخاب نمایید و منابع پروتئین کم‌چربی مانند سویا و شیرسویا را به برنامه غذایی خود بیفزایید.

براساس نتایج پژوهش‌ها تا به امروز، غذاهای حاوی سویا به‌عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم برای افرادی که سابقه سرطان‌های حساس به هورمون از جمله سرطان پستان دارند، بی‌خطر است.

اگر سویا جایگزین غذاهای حیوانی پرچربی شود، بهتر می‌تواند از سلامت بدن محافظت نماید زیرا بدون کلسترول، بدون چربی اشباع و سرشار از پروتئین است و نیز به عنوان منبع خوب کلسیم و سایر ویتامین‌ها و مواد معدنی به شمار می‌رود.

بهتر است از منابع خوب چربی‌های گیاهی مانند روغن دانه کتان، روغن کلزا (کانولا)، روغن زیتون و روغن سایر مغزها و دانه‌ها مانند آفتاب‌گردان، گردو و نیز از انواع ماهی استفاده کنید.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.