440

حقایقی درباره ارتباط عصبانیت با افسردگی

|
0 دیدگاه

افسردگی و اضطراب اختالال دو قطبی هستند که بی خوابی مزمن را به دنبال دارند .

در اینجا توصیه های ارزشمند برای کسانیکه دچار افسردگی هستند بیان میکنیم.

یک روانپزشک گفت: افراد دقت داشته باشند که زمان خوابشان از ساعت ۲۳ تا ۲۴ دیرتر نشود و گرنه باید منتظر اختلال خواب، اختلال حافظه و تغییرات خلقی همچون عصبانیت، افسردگی و اضطراب باشند.

میزان نیاز افراد به خواب متفاوت است مثلاً نوزادان به ۱۷ تا ۱۸ ساعت خواب شبانه‌روزی احتیاج دارند اما در مقابل افراد معمولی به ۶ تا ۹ ساعت خواب شبانه نیازمند هستند.

افراد باید خواب شبانه داشته‌باشند چرا که هیچ پزشکی خواب روزانه را تأیید نمی‌کند و افرادی که در طول روز زیاد می‌خوابند با ترشح زیاد هورمون و مواد شیمیایی بدن به افسردگی دچار می‌شوند.

بهتر است افراد در طول روز فقط یک چرت کوتاه به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه داشته باشند و صبح‌ها نیز بعد از طلوع آفتاب سعی کنند که دیگر نخوابند.

معتمدی با بیان این مطلب که با تغییراتی که در تکنولوژی و زندگی روزمره پیش آمده‌است، افراد دیرتر می‌خوابند گفت: افراد دقت داشته باشند که زمان خوابشان از ساعت ۲۳ تا ۲۴ دیرتر نشود و گرنه باید منتظر اختلال خواب، اختلال حافظه، تغییرات خلقی همچون عصبانیت، افسردگی و اضطراب باشند.

کودکان مدرسه‌ای نیز باید شب‌ها زودتر بخوابند و حداکثر ساعت ۲۱ به رختخواب بروند تا بتوانند حدود ۱۰ ساعت خواب شبانه داشته باشند.

والدین دقت داشته باشند که کودکان مدرسه‌ای قبل از خوابیدن از خوردن مایعات زیاد بپرهیزند همچنین زود شام بخورند و فیلم‌های ترسناک را نیز تماشا نکنند و صبح‌ هنگام نیز حتماً صبحانه بخورند تا مواد قندی به اندازه کافی به بدنشان برسد تا در طی روز احساس خستگی و خواب آلودگی نکنند.

کودکان می‌توانند بعد از ظهر نیز نیم ساعت یا بیشتر بخوابند اما والدین دقت داشته باشند خواب زیاد روزانه می‌تواند کسالت‌بار باشد و ذهن کودک را خسته کند؛ پس بهتر است از خواب روزانه کودک کاسته شود تا خواب کودک به صورت منسجم برای شب هنگام تنظیم شود.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.