251

کاهش درد سیاتیک به کمک طب سنتی

|
0 دیدگاه

متاسفانه درد سیاتیک افراد زیادی را امروزه درگیر خود کرده است که می خواهیم برای درمان آن از طب سنتی کمک بگیریم و چاره ای برای این عارضه رجرآور پیدا کنیم.

یک محقق طب اسلامی با معرفی مرهمی برای رفع دردهای استخوانی و مفصلی, راه‌های رفع دردهای سیاتیکی را عنوان کرد.

حجت الاسلام سید حسن ضیایی درباره درمان سیاتیک, اظهار داشت:

سیاتیک جزو دردهایی است که از سردی مزاج یا غلبه سردی در بدن رخ می‌دهد و بیشتر در فصول سرد عود پیدا می‌کند.

به گفته وی مصرف دم نوش

یا چای سیاه دانه, دمنوش بابونه, بادرنجبویه, استخودوس و به طور کل مصرف دمنوش‌های با طبع گرم به جای چای بسیار کمک کننده است.

این محقق طب اسلامی افزود:

اگر افراد ۴۰ روز به جای چای از این دم نوش‌ها استفاده کنند و حداق روزی سه مرتبه بنوشند, سیاتیک آنها از بین می‌رود، همچنین چای سیاه دانه و دم نوش‌های با طبع گرم که نام برده شد برای کسانی که اُفت متابولیسم دارند و به عبارتی سرد مزاج هستند, بسیار مفید است.

ضیایی اضافه کرد:

یک سوم قاشق چای خوری سیاه دانه با عسل شب‌ها تا ۴۰ روز مصرف کنند که علاوه بر بهبود سیاتیک به سفت شدن کمر کمک کرده که برای رفع دردهای سیاتیکی و قوس کمر بسیار خوب است البته افراد توجه کنند که این توصیه برای افراد گرم مزاج مفید نیست.

وی بیان کرد: پودر سیاه دانه مخلوط با عسل را بر نواحی ملتهب مفاصل مثل کسانی که دچار آرتریت روماتوئید هستند, بسیار مفید است و به رفع التهاب کمک کرده، البته باید مداومت داشته باشند.

این محقق طب اسلامی خاطرنشان کرد: این مرهم یک ضد درد و مُسکن طبیعی است و برای همه انواع دردهای مفاصل مانند آرتروز و … مفید است. نیم ساعت تا ۲ ساعت قبل از حمام بر موضع بمالند, این مرهم از ضد دردهای شیمیایی مانند پیروکسیکام هم مفید‌تر است.

1 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.