178

چرا کودکان آسمی درگیری بسیار اندکی به هنگام شنا دارند؟

|
0 دیدگاه

طوری که تصور می رود تاثیر وجود هوای سرد مطرح است که با تنفس از راه بینی مسئله قابل جلوگیری می باشد.

در حقیقت بینی به صورت یک دستگاه مرطوب کننده موثر و مبدل حرارت عمل می کند به علاوه روشن می شود که چرا کودکان آسمی درگیری بسیار اندکی به هنگام شنا دارند؟ چون هوا در استخر شنا گرم و مرطوب می شود و بدین ترتیب انقباض برونش یا مجرای هوا در کار نیست. کودک آسمی محتملا در هر موقعیتی که هوا به مقدار کافی برای ایجاد سرفه آلودگی پیدا کند با حملات خس خس سینه روبرو می شود.این شرایط شامل گرد و خاک، دود، مه، مخلوط دود و مه یا دیگر دودهای اسید است که افزایشی را در مکانیسم های حفاظتی مجاری هوایی سبب می شود.

اضطراب آشکارا در علائم کودک اثرات مهمی دارند به طور مثال در مواقع امتحانات که کودک مضطرب است و یا در حالات فشار و تنگناهای هیجان و تاثیر و درگیریهای شخصیتی در منزل و یا مدرسه آسم تحریک شده شدت می یابد.
آسم کیفیت پیچیده ای دارد عوامل محرک فراوان بالاخره یک وقتی موجب حملات خس خس سینه می شوند. نزد کودکان زیر سه سال عفونت های ویروسی اهمیت فوق العاده ای را داراست.

اگر چه بعضی از اولیای اطفال بر این باورند که شرایط جوی تاثیر بسزایی دارند. در سنین ۳ تا ۴ سال خس خس سینه و سرفه به هنگام تمرینات بدنی تظاهر می نماید و در محدودیت توان کودک برای پیوستن به فعالیت های اضافی کودکان همسال خود موثرند. گهگاه عوامل آلرژیک در چند سال اول زندگی موجب تظاهر حملاتی می شود ولی بیشتر موارد پیش از سالها نخست مدرسه بروز حملات مشاهده نمی شود. در این مرحله سنی عوامل اضطرابی نیز ممکن است موثر باشند.

به رغم تاکیداتی که در مورد محرک های آلرژی گفته می شود بررسی های انجام شده نشان داده است که حملات شدید خس خس سینه که بیش از چند روز بطول انجامد در دوران کودکی از عفونت های ویروسی سرچشمه می گیرند تا عوامل دیگر و این مسئله در طی مراحل کودکی صادق است. چنانچه این شرایط بد برای هفته ها یا ماهها به درازا کشد، فشارها و تنگناهای احتمالی در خانه یا مدرسه باید مورد توجه قرار گیرد.به طور خلاصه مساعی لازم جهت تحقیق درباره وجود مسائل مسئول تظاهر علائم ارزشمند است.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.