349

زائران اربعین واکسن مننژیت تزریق نکنند

|
0 دیدگاه

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت ضمن تأکید بر اینکه زائران از طریق سامانه سماح برای پیاده روی اربعین ثبت نام کنند تا بیمه عمر و درمان شوند، گفت: فقط گروه‌های خاص در این سفر نیاز به تزریق واکسن دارند.

تزریق واکسن به صورت اجباری یا قطعی توصیه نمی‌شود.

چه کسانی حتماً باید واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند

تزریق واکسن آنفلوآنزا صرفاً برای کسانی که سن بالایی دارند، سیستم ایمنی ضعیفی دارند، بیماری دیابت دارند و یا بیماری قلبی یا تنفسی دارند به طور کلی توصیه می‌شود.

زائران حتماً باید در این سامانه ثبت‌نام کنند چرا که وقتی در این سامانه ثبت‌نام کنند تحت پوشش بیمه و درمان رایگان قرار می‌گیرند و هر گونه اتفاقی برای آنها از نظر بستری، سوانح، بیماری و … رخ دهد کل درمان آنها به صورت رایگان انجام خواهد شد.

زائران پیاده روی اربعین بیمه عمر می‌شوند

با ثبت‌نام در این سامانه زائران بیمه عمر نیز می‌شوند. اما وقتی زائران به صورت آزاد و یا به وسیله شرکت‌هایی که آگهی یا تبلیغات می‌کنند ویزا می‌گیرند ممکن است پوشش بیمه‌ای نداشته باشند و در هنگام حادثه دچار مشکل شوند. در حالی که زائران می‌توانند با پرداخت هزینه کمی در سامانه سماح خود را بیمه درمانی و عمر کنند.

افزایش چشم گیر هزینه‌های درمانی در عراق

اگر زائران پیاده‌روی اربعین پوشش بیمه درمانی نداشته باشند (از طریق سامانه سماح بیمه نشده باشند) مجبور خواهند بود تمام هزینه‌های درمان را خود در بیمارستان‌های عراق پرداخت کنند.

زائرانی که در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند به محض حضور در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با اعلام نام خانوادگی، شماره ملی و یا شماره پاسپورت مشخصات آنها در اختیار پزشکان قرار می‌گیرد. نمایندگان بیمه و مرکز پزشکی حج و زیارت نیز در بیمارستان‌ها حضور دارند و بلافاصله در سیستم کامپیوتری نام آنها ثبت‌ می‌شود و به صورت رایگان درمان خواهند شد.

زائران پیاده روی اربعین اجباری برای تزریق واکسن مننژیت ندارند

اجبار زائران حج و عمره برای تزریق واکسن مننژیت بر اساس دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی است.

نیازی به تزریق واکسن مننژیت برای زائران پیاده‌روی اربعین نیست چرا که بر اساس اطلاعات و آمار هیچ گونه مواردی از بیماری‌های همه‌گیر در عراق ثبت‌نشده و از آنجایی که مسئله بروز اپیدمی در عراق وجود ندارد اجباری به تزریق واکسن مننژیت نیست ولی اگر زائری خواست می‌تواند این واکسن را تزریق کند و این تزریق اختیاری است.

افرادی که بیماری هایی مانند قند، فشار خون، بیماری های قلبی، ریوی و … دارند و یا داروی خاصی مصرف می کنند حتماً داروهای مورد نیازشان را برای سفر (کمی بیش از اندازه معمول) همراه ببرند. افرادی هم که نیاز به تزریق واکسن دارند حتماً ۲ هفته قبل از اعزام این تزریق را انجام دهند.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.