479

افزایش قد دختران مبتلا به سندرم ترنر با هورمون‌ درمانی

|
0 دیدگاه

یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه توماس جفرسون، تجویز دوز اندکی از استروژن به همراه هورمون رشد به دختران مبتلا به سندرم ترنر پیش از رسیدن به بلوغ، باعث افزایش قد آنها شده و مزایای بسیاری عرضه می‌کند.
به گفته جودیت راس، استاد پزشکی در دانشگاه توماس جفرسون و نویسنده اصلی این مقاله، مطالعه حاضر که انجام آن بیش از ۲۰ سال به طول انجامیده است، نحوه درمان دختران مبتلا به سندرم ترنر را به شکل قابل توجهی متحول ساخته است.

هدف از انجام این مطالعه بهبود سطح سلامت و کیفیت زندگی دختران و زنان مبتلا به سندرم ترنر است. این سندرم عملکرد طبیعی تخمدان را با مشکلاتی مواجه می‌کند.

این مطالعه نشان می‌دهد که راهبرد اتخاذ شده در قبال این بیماری موفقیت‌آمیز بوده است.

در حال حاضر، بیشتر دختران مبتلا به سندرم ترنر تنها در آغاز دوران بلوغ استروژن دریافت می‌کنند.

سندرم ترنر، که بر اساس گزارش موسسه ملی بهداشت (NIH)، از هر ۲،۵۰۰ دختر ۱ نفر را به خود مبتلا می‌کند، زمانی شیوع پیدا می‌کند که کروموزوم جنسی یک زن (X) از دست رفته و یا غیر طبیعی باشد.

این دختران معمولا از کوتاهی قد رنج برده و عملکرد تخمدانی ضعیفی دارند.یافته‌های این مطالعه بر نظریه دکتر راس و همکارانش که ۲۵ سال پیش ارائه شدند، صحه می‌گذارد.

آنها معتقد بودند که دختران در حال رشد قبل از دوران بلوغ استروژن کمی تولید می‌کنند و اینکه تجویز ترکیبی از استروژن و هورمون رشد به دختران مبتلا به سندرم ترنر باعث افزایش قد و بهبود عملکرد شناختی آنها می‌شود.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.