373

تاثیرات ترس بر زندگی افراد

|
0 دیدگاه

ترس عاملی است که در زندگی تمام افراد به صورت کم و بیش دیده می شود ، یکی از عواملی که باعث فلج شدن زندگی روزمره ی بسیاری از افراد شده است ، ترس از ترور است.

آنچه که در این یاداشت کوتاه ایراد شده نحوه پاسخگویی و روبارویی به این معضل می باشد.

ترس دشمنی بدون چهره و نقاب

ترس دشمنی است ناشناس و بدون چهره که به سادگی قابل شناخت نمی باشد. ترس باعث مغشوشیت ذهن می گردد و تفکراتی اینگونه را با خود بهمراه دارد. این خواست خدا بود، این حمله شیطان است و یا خدا از شیطان استفاده کرده بجهت خیریت ما و جملاتی از این قبیل که باعث پیچیده تر شدن موقعیت می گردد. قربانبان ترس شامل هرپیر و جوان، فقیر و ثروتمند، مرد و زند و بزرگ و کوچک می باشند. این مقاله پاسخی می باشد به آندسته از دوستانی که اخیرا در این رابطه سئوالاتی را مطرح کرده بودند و امیدواریم که این مقاله بتواند به این کروه از دوستان و سائر عزیرانی که در این رابطه مشکل دارند پاسخگو باشد.

شناخت ترس و ریشه های آن

ریشه کن کردن ترس و اظطراب درشناخت زمینه های بوجود آورنده آن می باشد. همانطور که برای مداوای یک بیماری باید ابتدا بیماری را تشخیص داد تا بتوان داروی مناسب را تجویز نمود،همچنین است نحوه غالب آمدن بر مسئله ترس و اظطراب.

ریشه های ترس می تواند:

عدم اطلاع و آگاهی از موضوعی خاص باشد که نتیجه آن فرد را هراسان می کند.

تاثیر تجربیات منفی گذشته (که حاصل تصمیم گیری ها نادرست و یا عملکرد های نابجای خود فرد می باشد.) نتیجه موضوعاتی باشد که از کنترل ما خارج است و نمی دانیم که چگونه می توان با آن روبرو شد.

ترس و اظطراب در ار هر عاملی که باشد باید قبل از اینکه باعث اغتشاش زندگی ما گردد با آن روبرو شد.

شناخت ترس و اقدامی مناسب نسبت به آن

پس از شناخت ترس باید با اقدامی متناسب به آن پاسخ داد. اگر چه شاید این موضوع کاملا بدیهی و ساده بنظربرسد ولی در بسیاری از مواقع بعلت عدم اقدام متناسب بجای حل مشکل معمولا افراد سعی در تسکین درد و فراموشی موقت آن دارند.

این موضوع یعنی باز گشت دوباره و چند باره مشکل در ذهن و زندگی ما که باعث اغتشاش و فلج شدن زندگی ما می گردد. در همین رابطه چند راه حل که می تواند بعنوان اقادمی مناسب باشد ارائه می گردد.

خط فکری خود را تغییر دهید تا بجای زنجیر شدن در گذشته فصل جدیدی را در زندگی آغاز کنید.

با انظباط روزانه و تربیت خود نسبت به آن موضوع خاص نتایج عالی را برای خود بوجود آورید.

اگر ریشه ترس موضوعات ناشناحته و عدم اطلاع میباشد آنرا با یک مشاور و یا دوست نزدیک در میان بگذارید و درخواست مشورت کنید.

شناخت ترس و واگذار کردن آنچه که در کنترل ما نیست

بسیاری از ترس ها در نتیجه آنچه ما نمی دانیم و یا از کنترل ما خارج است می باشد. به همین دلیل افراد برای حل آن به هر روشی توسل می جویند. آنچه را که از کنترل شما خارج است به دست خالقی امین بسپارید که بریا کمک به من و شما خود شخصا به دنیا مخلوقات خود آمد تا ازانسان نیازمند دستگیری نماید.

او قادر و حاضراست تا شما را در این وضعیت مشکل امداد نمایید.” بی اعتمادی نسبت به خالق سبب می گردد تا وضعیت دشوار میان ما و خدای ما باشد. اما اعتماد و پذیرش او باعث می گردد تا خالق ما خدا در عیسی مسیح میان ما و وضعیت دشوار ما قرار بگیرد”. از سخنان اف. بی. مایر

تنها پناهگاه و مکان ملجا

تنها پناهگاه و مکان ملجا که اشاره شده در آن امنیت وجود دارد و روح ترس برآن حاکم نمی باشد حضورخداست که در ایماندارن خود عمل می کند. همانطور که کلام خدا، کتاب مقدس می خوانیم: زیرا آن روحی که خدا به ما داده است، در ما ترس بوجود نمی آورد، بلکه ما را سرشار از محبت و قدرت می سازد و ما را یاری می دهد تا بتوانیم خود را تحت انظباط قرار دهیم. کتاب دوم تیموتاوس فصل اول آیه هفتم

درک این حقیقت ما را یاری می بخشد تا مسئولیت خود را بعنوان یک شهروند در جامعه خود بهتر بدانیم و بتوانیم با معرفی و ارائه پیام آرام بخش عیسی مسیح آزاد کننده اسرا از زندان های درون باشیم. بعلاوه فهم اینکه ما مسئول هستیم در برابر عملکرد های خود یعنی تصمیم گیری و عملکردهای بموقع باعث می گردد تا از فلج شدن زندگی و جامعه خود جلوگیری کنیم.

آرامی و آزادی هدیه طبیعی هر فردی است که با خدای عشق همراه می گردد. همانطور که کلام خدا بیان می کند. “برای هیچ چیز غصه نخورید، در عوض برای همه چیز دعا کنید و هر چه لازم دارید به خداوند بگویید و فراموش نکنید که برای جواب دعاها، از او تشکر نمایید. اگر چنین کنید، از ارامش خدا بهره مند خواهید شد، آرامشی که فکر انسان قادر به درک آن نیست. این آرامش الهی به فکر و دل شما که به عیسی مسیح ایمان آورده اید، راحتی و آسایش خواهد بخشید.” کتاب فیلیپیان فصل ۴ آیه ۶ و ۷

امروز شما با ترس و اظطراب خود چگونه بر خورد می کنید و چقدر با آن روبرو می گردید؟

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.