510

توصیه هایی برای مادران شیرده در دوران سرماخوردگی

|
0 دیدگاه

داروهای آنتی هیستامین، آثار مخربی بر بدن انسان ندارد، مادرانی که در دوران شیردهی سرما می‌خورند بهتر است که از این گروه دارویی استفاده نکنند.

مگر اینکه با مصرف نکردن آن در روند زندگی‌شان اختلالی ایجاد شود.

سیده فاطمه واثق رحیم‌پرور گفت: زمانی که مادر سرماخورده و یا احساس سرما خوردگی می‌کند، بهتر است که شیردهی به نوزاد را ادامه دهد، زیرا آنتی بادی‌هایی که از طریق شیر به بدن نوزاد منتقل می‌شود
از وی در مقابل میکروب‌ها محافظت می‌کند.

سرماخوردگی مادر در زمان بارداری ممکن است به نوزاد آسیب برساند: اگر سرماخوردگی شدید باشد ممکن است که مادر تب کند و باعث زایمان زودرس نوزاد شود.

همچنین در فصل پاییز و زمستان و وجود ویروس‌ها باعث تاثیرات منفی بر روی تکامل جنین شود.

تزریق واکسن آنفولانزا را برای مادران شیرده موثر است : تزریق واکسن آنفولانزا هیچگونه ضرری برای مادران در دوران شیردهی ندارد چرا که خود بیماری سرماخوردگی و شیوع آن آسیب بیشتری به مادران در دوران شیردهی، نوزادان و حتی جنین در دوران بارداری وارد می کند.

مصرف داروهای شیمیایی باید با دستور پزشک باشد: مادران باید در مورد مصرف دارو با احتیاط و با تجویز پزشک داروهایی مانند استامینوفن، داروهای ضد سرماخوردگی، آنتی هیستامین‌ها و بیشتر آنتی بیوتیک‌ها را مصرف کنند.

همچنین چکاندن قطره استریل می‌تواند موثر باشد.

داروهای گیاهی تاثییر بسزایی در روند بهبودی مادران سرماخورده دارد، بهتر است در هنگام سرما خوردگی مادران شیرده داروهای گیاهی و درمان‌های طبیعی را جایگزین داروهای شیمیایی کنند و با نوشیدن آب به مقدار زیاد، خوردن سوپ داغ با پیاز، سیر و اندکی فلفل که مجاری تنفسی را باز می‌کند می‌توانند در کاهش بیماری و جلوگیری از انتقال آن به نوزاد بسیار موثر باشد.

ترکیب عسل، لیمو ترش و آب جوش حساسیت سینه را تسکین می‌دهد و دارای قدرت ضدعفونی کنندگی بالایی است.

مصرف میوه، سبزیجات سالم، داروهای گیاهی و استراحت را در کاهش و کنترل سرماخوردگی در دوران شیردهی بسیار موثر است  مصرف سبزی و میوه تازه به دلیل وجود ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌ها موجب تقویت سیستم ایمنی بدن مادران می‌شود.

همچنین بخور دادن با اسطوخودوس و غرغره کردن با آب نمک برای باز شدن مجاری تنفسی بسیار کمک کننده است.

مصرف داروهایی از قبیل مواد رادیواکتیو و داروهای ضد سرطان را در دوران شیردهی ممنوع است.

کشیدن سیگار، مصرف چای پر رنگ و قهوه باعث بی قراری در نوزاد می‌شود.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.