467

شایع‌ترین بیماری های ماموران پلیس کدامند

|
0 دیدگاه

چند سال پیش در معاونت بهداد ناجا تحقیقاتی را انجام دادند که در آن شایع‌ترین بیماری هایی که پرسنل نیروی انتظامی را تهدید می‌کند پرداخته شد.

بر اساس نتایج این طرح تحقیقاتی، سه بیماری با سهم تقریبا برابر جزو بیماری هایی هستند که بیشترین آسیب را به ماموران پلیس می‌رسانند.

بیماری های عضلانی اسکلتی یکی از این بیماری ها است .  این بیماری بیشتر به سبب ایستادن طولانی مدت یا ساعت‌ها کار مداوم در پشت میز رخ می‌دهد.

بیماری های قلبی و عروقی و بیماری های اعصاب و روان دو بیماری شایع دیگر ماموران پلیس می باشد . این سه گروه بیماری جزو بیماری های شایع در ناجا هستند و در هر یگان مطابق با ماموریت‌هایی که دارند، رخ می‌دهد.

شایع ترین بیماری در هر یگان چیست

نوع بیماری در هر یگان باتوجه به ماموریتی که دارند متفاوت است. به عنوان مثال در میان ماموران راهور بیماری های عضلانی اسکلتی شایع تر است چرا که این افراد مدت زیادی را سرپا می ایستند.

در تمام بخش های پلیس استرس وجود دارد .اما در بخش هایی از پلیس که ماموریت‌های اطلاعاتی انجام می‌شود استرس بیشتر است از این رو در این یگان‌ها بیماری های اعصاب و روان نمود بیشتری دارد.

از جمله مواردی است که بر سلامت ماموران تاثیر می‌گذارد. مواردی چون چاقی و اضافه وزن، بیماریهای قلبی و عروقی را در پی دارد.

بیماریهای روان تنی جزو بیماری هایی است  که در پی فشارها و استرس‌های روانی بر جسم فرد وارد می‌شود . چنین بیماری هایی در میان پلیس رخ می‌دهد به عنوان مثال بیماری هایی چون زخم معده، کمر درد، سردرد و… از جمله بیماریهایی است که امروزه دیگر ثابت شده تاثیرات زیادی بر جسم و روح می‌گذارد.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.