253

ضرورت ملاقات با روانشناس پیش از جراحی زیبایی

|
0 دیدگاه

بهتر است قبل از انجام عمل زیبایی سراغ یک روانپزشک و مشاور بروید و مشکلتان را با وی در میان بگذارید و دلیل انجام عمل زیبایی را به وی توضیح دهید.

چون برخی افراد به دلیل برخی مشکلات پنهان روانی به این امر روی می آورند مراقب باشید جزو این افراد نباشید.

اکثریت افراد با مد شدن جراحی بر روی یکی از اجزای بدن تشویق می‌شوند که این کار را انجام دهند ولی باید از نظر سطح عمومی جامعه بر گسترش عمل جراحی زیبایی در کشور کار شود تا بتوانیم تأثیری که زیبایی و ظاهر بدن بر روی اعتماد به نفس و زندگی افراد دارد را کم کنیم.

افرادی که برای عمل جراحی به کلینیک ها مراجعه می‌کنند از افراد معروف مثل بازیگران الگوبرداری می‌کنند، بخصوص در جراحی های بینی این مسئله را داریم.

تصور اینکه افرادی که به دنبال جراحی زیبایی می‌روند دچار افسردگی می‌شوند باور اشتباهی است، چراکه بعضی افراد به دلیل اضطراب ناشی از زیبایی ظاهر احساس نارضایتی می‌کنند و حتی بعد از عمل هم احساس رضایت از نتیجه عمل و ظاهر جراحی خود ندارند.

‌در بعضی موارد افراد به دلیل داشتن اختلالی به نام اختلال ‌بدریختی احساس خوبی نسبت به یکی از اعضاء  و حتی کل بدن خود ندارند و دست به عمل زیبایی برای پنهان کردن آن قسمت بدن می‌زنند اما از دید ناظر بیرونی آن فرد هیچ مشکل خاصی نسبت به دیگران ندارد و تنها به دلیل داشتن مشکلات روانپزشکی همیشه در حال تغییر ظاهر است.

قبل از انجام جراحی های زیبایی باید ارزیابی اولیه در مورد سلامت روان فرد انجام شود و افرادی که دچار اختلال بدریختی هستند، باید قبل از جراحی بیماری روانی آن ها درمان شود.

همچنین با توجه به اینکه عمل جراحی جنبه فرهنگی دارد باید از نظر سطح عمومی جامعه بر گسترش عمل جراحی زیبایی در کشور کار شود تا تأثیر ظاهر بر زندگی کم شود.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.