390

بهبود آسم و آلرژی با نمک‌ درمانی

|
0 دیدگاه

به تازگی پزشکان اثبات کرده‌اند که تنفس کردن در محیط مملو از نمک می‌تواند برای درمان آسم و آلرژی مفید باشد. 

درمان عطسه و آبریزش بینی

نمک درمانی به تازگی در ایالات متحده آمریکا، به شیوه‌ای برای درمان عطسه و آبریزش بینی تبدیل شده است. اما یک پزشک لهستانی، سال‌ها پیش تنفس در فضای مملو از نمک دریایی و معادن نمک را درمانی برای بیماری‌های تنفسی می‌دانست.

او معتقد بود که ذرات نمک به طور خاص می توانند کیفیت تنفس را بالا برده و فرآیند تنفس را بهبود بخشند.بر همین اساس مرکز سلامتی تنفسی واقع در دره سیلیکون کالیفرنیا، درمان با نمک دریا را به طور حرفه‌ای آغاز کرده است.این مرکز ادعا می‌کند که در مدتی کوتاه توانسته است پنج بیمار مبتلا به آسن، سینوزیت و آلرژی شدید را با این شیوه درمان کند.

درمان عطسه، سرفه و آبریزش بینی هم بخش دیگری از فعالیت‌های این کلینیک است.

پاکسازی ریه‌ها

پاکسازی ریه‌ها از آلاینده‌های شهری و صنعتی، کارکرد دیگر نمک‌درمانی است. در مرکز سلامتی تنفسی، افرادی که برای پاک‌سازی ریه‌هایشان مراجعه کرده‌اند حدود ۴۵ دقیقه یا بیشتر در اتاقک‌های غارمانند که مملو از نمک است، باقی می‌مانند. تنفس در این فضا می‌تواند با از بین بردن باکتری‌ها، به پاک‌سازی مخاط بینی و ریه‌ها کمک کند.

پسوریازیس و اگزما

نمک‌درمانی علاوه بر بیماری‌های تنفسی می‌تواند تسکین دهنده برخی بیماری‌های پوستی هم باشد. پزشکان به تازگی تاثیر درمان با نمک برای برخی بیماری‌های پوستی مانند پسوریازیس و اگزما را اثبات کرده‌اند.

نمک‌درمانی در خانه

کلینیک‌های نمک‌درمانی هنوز در سراسر دنیا کمتر از تعداد انگشتان دست هستند. پس اگر قصد دارید از فواید درمانی نمک کمک بگیرید، می‌توانید راه‌هایی را در خانه امتحان کنید.راه‌هایی مانند استفاده از لامپ‌های نمک، تنفس بخار آب و نمک (برای بهبود شرایط تنفسی)، حمام نمک (برای درمان مشکلات پوستی) و اسکراب بدن با نمک به شما کمک می‌کنند تا به سادگی از ویژگی‌های درمانی نمک کمک بگیرید.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.