356

به جای چیپس، موز بخورید

|
0 دیدگاه

محققان میگویند مصرف موز و کاهش استفاده از تنقلاتی مثل چیپس میتواند به پیشگیری از هزاران مرگی کمک کند که بر اثر سکته رخ میدهد.

براساس یافته جدید محققان میوه‌های غنی از پتاسیم و کاهش میزان مصرف نمک در غذاهایی چون چیپس می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

تحقیقات نشان می دهد افرادی که میزان جذب پتاسیم در بدن آنها بالا است تا ۲۴ درصد با کاهش خطر حمله قلبی رو به رو هستند اما تحقیقات پیشین نشان می داد که پتاسیم ممکن است به سالخوردگان صدمه بزند و کلیه های آنها از توانایی کافی برای از بین بردن پتاسیم از خون آنها برخوردار نباشد.

این تحقیق نشان می دهد چنین ترسهایی بی‌پایه است، زیرا پتاسیم اثر منفی روی عملکرد کلیه ندارد.

محققان با بررسی ۱۲۸ هزار نفر در بیش از ۳۳ آزمایش اظهار داشتند که مصرف بیشتر مواد معدنی، برای مثال موز، به صورت بالقوه برای اکثریت مردم دارای مزایای قابل توجهی است.

موز یکی از متداولترین غذاهای غنی از پتاسیم است و هر یک موز دربرگیرنده ۴۲۰ میلیگرم پتاسیم است که می تواند بخشی از ۳۵۰۰ میلیگرم پتاسیمی را تامین کند که یک بزرگسال می تواند در طول روز مصرف کند.

یک تحقیق دیگر نشان می دهد که کاهش مصرف نمک برای چهار هفته یا بیشتر می تواند به کاهش فشار خون کمک کند، از این رو خطر سکته و حمله قلبی نیز کاهش خواهد یافت.

یک رژیم سالم در مدیریت خطر سکته قلبی نقش کلیدی برعهده دارد. فشار خون بالا به تنهایی بزرگترین عامل خطر برای حمله قلبی است. تغییر رژیم و کنترل فشار خون می تواند تأثیرات مهمی در این مسئله داشته باشد. این در شرایطی است که وزارت بهداشت بریتانیا به سالخوردگان توصیه کرده است که بدون مشورت پزشک مکمل های پتاسیم مصرف نکنند.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.