313

روند کاربرد اینتال

|
0 دیدگاه

اینتال موقعی تجویز می شود که داروهای متسع کننده مجاری هوایی نتوانند آسم کودک را به طور رضایت بخشی زیر کنترل قرار دهند.

از آنجایی که این دارو به صورت پیشگیری به کار می رود بنابراین باید کاربرد آن به طور منظم انجام پذیرد حتی اگر در ظاهر کودک وضع خوب و رضایت بخشی داشته باشد. اینتال اینک به سه شکل عرضه می شود. شایعترین آنها به صورت پودر است که با دستگاه Spinhaler بکار می رود.

اگر فرزند شما در کاربرد این دستگاه عدم تمایل نشان دهد و یا مشکلی داشته باشد با پزشک معالجتان در میان بگذارید چه دستگاه دیگریست که سوتکی به آن ضمیمه شده و هنگامی که کودک عمل دم را انجام می دهد سوتک به صدا در می آید ولی در بازدم صدایی وجود نخواهد داشت و بدین طریق در اعلام رسیدن پودر به داخل ریه ها راهنمایی به شمار می آید.

پودر ممکن است به ندرت ایجاد سرفه نماید که با کمک استنشاق یکی از داروهای متسع کننده مجاری هوایی همانند ونتولین بلافاصله پیش از اینتال قابل جلوگیریست.

دومین فرم جدیدترین ترکیب اینتال است به صورت آئروسل فشاری که بسیرای از کودکان بیشتر از ۸ سال می توانند این وسیله را بکار ببرند. شواهد موجود بیانگر این حقیقت است که گرچه سیستم کاربرد بسیار راحتست ولی مقدار دارو ناکافیست بنابراین ممکن است چون دستگاه Spinhaler موثر نباشد.

سومین شکل محلولیست از اینتال که از طریق نیولیزاتور و کمپرسور بکار می رود و معمولا تنها برای کودکان کمتر از ۵ سال تجویز می گردد چون کمپرسور و نبولیزاتورها گران قیمت و متد، هم وقت گیر است. تجربه ثابت کرده که موثرترین روند کاربرد اینتال به شمار می آید و ممکن است یا یکی از محلولهای ونتولین یا تربوتالین به صورت مخلوط بکار رود.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.