219

مشکل قلبی پوست را درگیر می کند

|
0 دیدگاه

نارسایی قلبی می‌تواند موجب بروز تغییراتی در ناخن‌ها و رنگ پوست افراد شود که به خصوص در بیماریهای مادرزادی قلب نیز شایع‌تر است.
بیمارانی که دچار نارسایی قلبی هستند و فعالیت عضله قلب آن‌ها از بین می‌رود، نوک انگشتان و ناخن‌های دست و پا دچار کبودی می‌شوند.

دکتر حسین طباطبایی متخصص پوست و مو درباره تاثیر بیماریهای قلبی روی پوست اظهار داشت: بیمارانی که دچار نارسایی قلبی هستند، می‌تواند موجب بروز تغییراتی در ناخن‌ها و رنگ پوست افراد شود که به خصوص در بیماریهای مادرزادی قلب نیز شایع‌تر است.

این عارضه به شکل کبودی و بیشتر در بستر نوک انگشتان دست و پا و ناخن‌ها دیده می‌شود.

هر اندازه که نارسایی از شدت بیشتری برخوردار باشد، دست و پا دچار ورم می‌شود، : در حالت خیلی شدید ساق پا ورم کرده و هنگامی که با نوک انگشت فشار وارد شود ورم گوده ‌گذار ایجاد می‌شود.

این متخصص در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا داروهای قلبی می‌توانند عوارضی را بر پوست و مو داشته باشند، گفت: به طور طبیعی تاثیر نمی‌گذارد ولی در مواردی برخی از داروهای پوستی با داروهای فشار خون تداخل پیدا می‌کنند.

تعرق و عرق سرد خصوصا در افرادی که با رطوبت دست همراه هستند نیز یکی از دلایل افت فشار در افرادی است که دچار نارسایی قلبی هستند.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.