608

چگونه با جنین ارتباط برقرار کنیم؟

|
0 دیدگاه

برخلاف باور عموم مردم، تغذیه نوزاد با شیر مادر تنها راه برای تقویت پیوند عميق بین مادر و نوزاد او نیست.

برخلاف باور عموم مردم، تغذیه نوزاد با شیر مادر تنها راه برای تقویت پیوند عميق بین مادر و نوزاد او نیست.

در واقع، زنان باردار می توانند قبل از تولد فرزند خود هم ارتباط خوبی با جنين داخل رحمشان برقرار کنند.

مطالعه مقاله زیر درمورد پیدا کردن نکاتی برای راهنمایی مادران باردار به منظور ایجاد پیوند عميق با جنين داخل رحم خود کمک زیادی شما مادران باردار خواهد نمود.

با پیشرفت دوران بارداري، شما هم سعادت مادر شدن را بيشتر از قبل تجربه خواهید کرد.

اما، می توانید از آغاز دوران بارداری در بدن خود نیز پیوند محکمی را با جنين داخل رحم خود شروع کرده و خود را از نگراني هاي ورود يك موجود جديد به اعضاي خانواده رها کنید. در ادامه این مقاله،

روش ساده برای ایجاد پیوند عميق مادر حامله با نوزاد متولد نشده او ارائه شده است. اين راهكارها عبارتند از:

صحبت کردن مادر باردار با جنين داخل رحم خود

صحبت کردن با نوزاد متولد نشده خود و لمس كردن او ممکن است برای اکثر مادران باردار کمی عجیب به نظر برسد، اما اثرات انجام اين كار بر روی نوزاد و مادر باردار او بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

نتايج تحقیقات اخير محققان ثابت كرده است هنگامی که جنین از هفته بیست و سوم دوران بارداری عبور كند، می تواند صداهای داخل و خارج از رحم مادر باردار خود را بشنود.

پس، صحبت کردن مادر باردار هم با فرزند داخل رحم خود در طول این مرحله از دوران بارداری می تواند کمک زیادی به آشنایی نوزاد با صدای مادر خود نموده و با اطمینان، دلبستگی طبیعی شديدي را بین مادر باردار و فرزند او به وجود آورد.

ماساژ دادن آرام برآمدگی شکم توسط مادر باردار

ماساژ دادن آرام شکم توسط خود مادر باردار در طي دوران بارداری، به ویژه در سه ماهه اول اين دوران باعث تقویت پیوند عميق بین او و فرزند داخل رحمش خواهد شد. در واقع، این مادران می توانند با استفاده از یک كرم مرطوب کننده و یا یک روغن سبک به ماساژ دادن شکم خود بپردازند، چون با این کار علاوه بر تسکین دادن حالت کششی پوست شکم مادر باردار، ارتباط نزدیکی را بين او و فرزند داخل رحمش برقرار کرده و به آرامش هر دو نفر آن ها کمک خواهد کرد.

پس، می توان ادعا كرد كه ماساژ دادن آرام برآمدگی شکم توسط خود مادر حامله اثرات مثبت زیادی را در طول دوران بارداری او و بعد از زايمان خواهد داشت.
ماساژ دادن شکم توسط خود مادر باردار، باعث تقویت پیوند عميق بین مادر و جنین می شود.

نگه داشتن برگه اسکن و یا سونوگرافی جنين توسط مادر باردار

اکثر مادران باردار به انجام اسکن در دوران بارداری خود به منظور پیگیری سلامت و رشد فرزند داخل رحمشان نیاز خواهند داشت. به خاطر داشته باشيد كه یک راه خوب برای تقویت پیوند عميق بين شما و جنين داخل رحمتان این است که يك کپی از گزارش اسکن فرزندتان را در جایی نصب كنيد که بتوانيد در اغلب مواقع آن را ببیند. در واقع، شما با این کار با فرزند در حال رشد خود ارتباط برقرار کرده و با دیدن هر روزه نتيجه اسکن، تشویق شده و پیوند عميق تري را بین خود و فرزندتان به وجود مي آوريد.

حمام کردن طولانی مدت مادر باردار

استفاده طولانی مدت از حمام آب گرم، یک راهكار خوب برای جلب توجه مادر و جنین داخل رحم او بوده و برای اختصاص دادن زمان با کیفیت به منظور برقراري ارتباط عميق بين جنین و مادر باردار او بهترین گزینه به شمار مي رود.

به خاطر داشته باشيد كه اگر شما به عنوان یک مادر حامله به سه ماهه دوم از دوران بارداری خود وارد شده اید، ممکن است احساس کنید كه در بیشتر مواقع فرزندتان به شکم شما لگد می زند.

در واقع، لازم است بدانید كه او این کار را زمانی انجام می دهد که احساس “تنهایی” کند.

پس، برای این که فرزند داخل رحمتان احساس شکست خوردگی نکند، بهتر است در چنین مواردی توجه بیشتری به او داشته باشید.

در نهايت، می توان ادعا كرد كه هر چه پیوند بین مادر حامله و فرزند داخل رحم او بیشتر باشد، حالت ضربه و لگد زدن جنین به دیواره شکم مادر هم کاهش خواهد یافت.

فقط، به عنوان يك مادر باردار به یاد داشته باشید كه پیوند میان مادر و نوزاد در دوران قبل از تولد بی بها است و اثرات آن در طول تمام عمر، بر روی جنین باقی می ماند.

يادتان باشد دوران بارداری به زودی به پایان می رسد و ارزش محبت کردن شما نسبت به فرزندتان با آغوش گرفتن او کم خواهد شد، چون بعد از تولد افراد زیادی مانند

پدر، خواهر، برادر و سایر اعضای فامیل در اطراف او هستند، که تلاش می کنند پیوند خوبی با نوزاد برقرار نمایند.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.