245

تاثیر مخرب حشره كش ها روی سیستم تنفسی انسان

|
0 دیدگاه

متخصص مبارزه با آفات, قرص های تبخیری را خطرناك ترین راه مبارزه با حشرات دانست.

متخصص مبارزه با آفات, قرص های تبخیری را خطرناك ترین راه مبارزه با حشرات دانست و گفت در تبلیغات نشان داه می شود كه دستگاه و قرص حشره كش بالای سر كودك خوابیده ای نصب می شود در حالی که قرص های تبخیری عوارض بسیار سویی دارد و استفاده از آن تنها زمانی مجاز است كه در و پنجره باز و كسی در اتاق حضور نداشته باشد

متخصص مبارزه با آفات، قرص‌های تبخیری را خطرناك‌ترین راه مبارزه با حشرات دانست و گفت: در تبلیغات نشان داه می‎شود كه دستگاه و قرص حشره‌كش بالای سر كودك خوابیده‌ای نصب می‌شود در حالی که قرص‌های تبخیری عوارض بسیار سویی دارد و استفاده از آن تنها زمانی مجاز است كه در و پنجره باز و كسی در اتاق حضور نداشته باشد.

استفاده از حشره‌كش‎ها را در هنگام شب و موقع خواب توسط بسیاری از افراد بسیار خطرناك خواند و افزود: در زمان استفاده از حشره‌کش‌ها باید حداقل به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه کسی در اتاق حضور نداشته باشد چرا که این حشره‌کش‌ها اثرات سویی بر سلامت انسان‌ها دارند.

 این شیوه استفاده یكی از عواملی است كه موجب مرگ خاموش و مسمومیت‌های منجر به شوك‌های حساسیتی می‌شود.وی با بیان این که حشره‌كش‌ها روی سیستم دستگاه تنفسی انسان تاثیر مخرب دارند، افزود: استفاده از حشره‌کش‌ها می‌تواند برای خانم‌های باردار، نوزادان، مصدومان شیمیایی، مبتلایان به آسم، سالمندان و بیمارانی كه در سیستم تنفسی مشكل دارند، خطرناك باشد.

 استفاده از سموم در ایران بسیار متداول شده است، در حال حاضر سموم به راحتی حتی از طریق داروخانه‌ها و عطاری‎ها در اختیار مردم قرار می‌گیرد در حالی كه در بسیاری از كشورها سم‌ تنها توسط شركت‎های خاص دارای مجوز بهداشتی ارائه می‌شود. در عین سهولت دسترسی، هیچ گونه اطلاعاتی از شرایط استفاده و خطرات ناشی از سموم به خریداران ارائه نمی‌شود.

 حشره‌كش‌های عادی حاوی یك درصد سم و ۹۹ درصد گازهایی است كه این سم را در هوا معلق نگه می‌دارد.

 نابودی لایه ازن به عنوان یكی از آثار مخرب استفاده از گازهای موجود در افشانه‌ها و حشره‌کش‌‎ها بالا می‌روند و در هر لایه بر اثر تابش نور خورشید فعل و انفعالات خاصی دارند که تخریب لایه ازن را به دنبال دارد.

این متخصص مبارزه با آفات با تاكید بر این كه رعایت بهداشت محیط خانه یكی از عوامل اصلی مبازره با حشرات در همه دنیاست، افزود: عدم نگهداری زباله و كارتن در حیاط منازل و داخل خانه، بهسازی محیط و جلوگیری از تخم‌گذاری و تكثیر می‌تواند به كاهش رشد و تکثیر حشرات کمک کند.

وی استفاده از موانع فیزیكی مثل توری پنجره‌ها را یكی دیگر از روش‌های مطلوب مبارزه با حشرات عنوان كرد و گفت: استفاده از حشره‌کش‌ها و روش‌های شیمیایی مبارزه با آفات به علت عوارض سوء بر سلامت انسان به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

وی افزود: حشره‌ كش‌های افشانه‌یی (اسپری) در حقیقت باعث مرگ حشره نمی‌شوند بلكه صرفا سیستم ردیابی آن‌ها را مختل می‌كنند.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.