1057

آیا موسیقی به درمان سرطان کمک میکند؟

|
0 دیدگاه

گوش دادن به موسیقی یک  عامل  سیستماتیک است که باعث  کاهش اضطراب و درد در بیماران مبتلا به سرطان و کمک به بهبود خلق و کیفیت زندگی آنها می شود .

کاهش تنش در طول شیمی درمانی یا پرتو درمانی، بهبود خلق و خو و کیفیت زندگی و بهبود کارکرد سیستم ایمنی بدن می شود

پزشکان می‌گویند: موسیقی‌درمانی تاثیر و کارآیی تکنیک‌های درمانی را در جوانان و نوجوانان مبتلا به سرطان بهبود می‌بخشد.

پزشکان آمریکایی با بررسی یک گروه از بیماران ۱۱ تا ۲۴ ساله که مدت سه هفته روی تهیه یک نماهنگ کار می‌کردند، دریافتند این بیماران پس از این آزمایش روابط بهتری با اعضای خانواده و دوستانشان داشتند و روند بهبودی در آنان نیز امیدوارکننده‌تر بوده است. آنها همچنین با روند درمان خود راحت‌تر کنار آمده بودند.

در تهیه این نماهنگ‌ها از این افراد درخواست شد تا با خواندن اشعار ترانه و ضبط آن، تصاویر ویدئویی متناسب با متن را نیز جمع‌آوری کنند. همچنین در این مدت این بیماران تحت نظر یک متخصص موسیقی درمانی بودند تا به آنان در تشخیص آنچه برایشان مهم است و نیز نحوه بیان ایده‌هایشان کمک کند.

پس از پایان یافتن این جلسات، پزشکان مشاهده کردند در وضعیت جسمی و روانی این افراد که تحت موسیقی درمانی بودند، بهبودی بیشتری حاصل شده و آنها بهتر توانسته‌اند با روند پیشرفت بیماری‌شان مقابله کنند.

همچنین پس از گذشت ۱۰۰ روز مشاهده شد که این گروه از بیماران توانستند بهتر با اعضای خانواده و دوستانشان ارتباط برقرار کنند.

1 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.