1128

تعویق بارداری با ریسک بیماری قلبی

|
0 دیدگاه

عوارض و بیماری ‌های قلبی ناشی از استرس های شغلی، زنان ۵۰ سال و کمتر را بیشتر تهدید می ‌کند.
در حقیقت می توان گفت فشارهای کاری، تاثیرات مخرب‌ تری بر وضعیت سلامت زنان جوان دارد. زنان شاغلی که بارداری خود را عقب می‌اندازند خود را در لیست زنان دارای ریسک بالا برای بیماری قلبی- عروقی دوران بارداری قرار می‌دهند.

گلناز هوشمند متخصص قلب و عروق در کنفرانس بیماری‌های قلبی در بارداری گفت: ۲ درصد خانم های باردار به بیماری‌های قلبی- عروقی مبتلا می‌شوند.

فرد به دلیل سابقه بیماری قلبی- عروقی در دوران بارداری می‌تواند به عارضه این بیماری دچار شود.

زنان شاغلی که بارداری خود را عقب می‌اندازند در لیست زنان داری ریسک بالا برای بیماری‌های قلبی- عروقی در دوران بارداری قرار می‌گیرند.

به افراد باردار نمی‌توان بسیار ساده توصیه کرد که به حاملگی خود پایان دهند در صورتیکه فرد به مشکلات قلبی مهمی چون شکنندگی آئورت مبتلا باشد نباید باردار شود، همچنین برای پایان دادن به بارداری مادر مبتلا به بیماری قلبی باید سابقه مرگ و میر ناگهانی در خانواده وی، مراجعات قلبی مادر به پزشک و وجود صدای اضافه در قلب بیمار را در نظر گرفت.

داروهای قلب هنگام بارداری توصیه نمی‌شود بابک شریف کاشانی، متخصص قلب و عروق در کنفرانس بیماری‌های قلبی در بارداری بیان کرد: تغییرات دوران بارداری یک بار فیزیکی بر قلب مادر نیست بلکه تغییراتی در ساختار قلب و عروق وی به وجود می‌آورد این مشکلات می‌تواند برای مادر، مشکل‌زا شود.

افزایش حجم خون مادر باردار و افزایش هارد‌ریت تمام مشکلاتی هستند که مادر در دوران بارداری بتواند آن را به طور طبیعی تحمل کند.

زنان باردار به دلیل تپش قلب و تنگی نفس به متخصص قلب و عروق مراجعه می‌کنند شنیدن سوفلا‌ در هنگام معاینه قلب مادر باردار نگران کنند.

ممکن است در اواخر دوران بارداری سایز دهلیزهای قلب مادر افزایش یابد، خوشبختانه به طور معمول در دوران بارداری مشکل قلبی را در بین مادران نمی‌بینیم مگر آنکه وی زمینه بیماری قلبی- عروقی را داشته باشد.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.