165

در استخر حاوی کلر شنا نکنید

|
0 دیدگاه

یک متخصص پوست با اشاره به عوارض پوستی در دیابتی‌ها، توصیه کرد: این افراد مصرف صابون‌های قلیایی و پاک کننده‌های بسیارقوی را کاهش دهند و همچنین از شنا در استخرهای کلردار کمتر استفاده کنند.

از طرف دیگر همیشه مراقب بهداشت مناطقی از بدن باشند که کمتر در معرض هوا قرار می‌گیرند.

به عنوان مثال چین‌های کشاله ران، زیربغل، ناحیه زیرپستان‌ها در خانم‌ها، لای انگشتان و سوراخ ناف از مهم‌ترین نقاطی است که انواع قارچ و میکروب می‌تواند رشد کند.
دیابت یکی از بیماریهای است که بر روی همه ارگانهای (اعضای بدن) اثر می‌کند.
دیابت منشا ژنتیکی، وراثتی و اتوایمون دارد، البته فاکتورهای تغذیه‌ای و شرایط زندگی بر روی این بیماری اثر مستقیم دارد.
مهم‌ترین ارگانهایی که تحت تاثیر عوارض دیابت قرار می‌گیرند عبارتند از؛ چشم، مغز، قلب، کلیه و پوست هستند.
در بیماری دیابت پیشگیری و کنترل مهم‌ترین رکن در جلوگیری از عوارض دیابت می‌باشد، به عبارت دیگر، فردی که در یک خانواده دیابتی متولد می‌شود از ابتدا باید مواظب کنترل وزن خود باشد.
این افراد باید ورزش مرتب روزانه داشته باشند و از مصرف غذاهای قندی بپرهیزنند و همچنین سالی یک مرتبه قندخون ناشتا و ۲ ساعت بعد از ناشتا را کنترل کنند.
چنانچه فردی مبتلا به دیابت شد باید بطور مرتب تحت نظر متخصصان داخلی، چشم، قلب و عروق، کلیه و پوست و همچنین یک فوق تخصص غدد داخلی باشد.
از آنجایی که پا و به خصوص انگشتان پا از نظر خون گیری و تغذیه در افراد دیابتی دچار مشکل می‌شود این پدیده در بین این بیماران شایع است.
باتوجه به اینکه دیابت اعصاب محیطی بدن را نیز تحت تاثیر قرارمی دهد بنابراین باید مراقبت بیش از حد از انگشتان پا در این بیماران اهمیت داده شود.
این بیماران انگشتان پای خود را مرتب حرکت دهند و به هیچ وجه در وضعیت بی‌حرکت به مدت چند ساعت قرار ندهند.
چنانچه عفونت‌هایی مثل کاندیدا و عفونت‌های باکتریایی در پا وجود داشته باشد یک فرد دیابتی باید به محض مشاهده اولین تغییر در انگشت‌های پا و فضاهای بین انگشتی به متخصص پوست مراجعه کند.
چنانچه دیده می‌شود دیابتی‌ها همیشه در ناحیه ساق پای احساس خشکی، پوسته پوسته شدن و زبری خاصی دارند. این خشکی بیش از حد در فصل‌های پاییز و زمستان بیشتر دیده می‌شود که موجب خارش شدید در این افراد می‌شود.
این خارش تنها با مصرف امولینت (نرم کننده)‌های مخصوص پوست‌های بسیار خشک برطرف می‌شود.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.