603

دیابت را به زانو درآورید

|
0 دیدگاه

بیماران دیابتی همیشه به دنبال اینند که آخرین اطلاعات را درباره بیماریشان دنبال کنند تا متوجه باشند که چه چیزهایی را می‌توانند مصرف کنند و از چه مواردی نهی می‌شوند.

در تحقیقاتی که پزشکان انگلستان بر روی ارتباط مصرف میوه با احتمال ابتلا به دیابت انجام داده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف سه نوبت از میوه‌ها در روز احتمال چاقی و خطر ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد.

موز و انگور میوه محبوب دیابتی‌ها

تحقیقاتی که بر روی ۱۲۰هزار نفر انجام شده نشان داد رابطه معناداری بین نوع میوه و دیابت وجود دارد و افرادی که فعالیت بدنی بیشتری دارند و میوه مصرف می‌کنند احتمال ابتلا به دیابت در آن‌ها کمتر است. همچنین این پزشکان بررسی کرده‌اند که برخی از میوه‌ها مانند خربزه احتمال ابتلا را افزایش می‌دهد، انگور و موز نیز از جمله میوه‌هایی هستند که بیشترین احتمال ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد. دلیل اینکه انگور قندخون را پایین می‌آورد این است که در پوست انگور (انگور سفید یا همان انگور عسگری) مواد طبیعی وجود دارد که سبب پایین آوردن قندخون می‌شود.

فعالیت بدنی، احتمال ابتلا را کاهش می‌‌دهد

یکی دیگر از مواردی که همواره پزشکان توصیه می‌کنند فعالیت بدنی است. پزشکان آمریکایی در پژوهشی ارتباط فعالیت بدنی و احتمال ابتلا به دیابت را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که ۲۰دقیقه فعالیت بدنی در روز باعث می‌شود که احتمال ابتلا به دیابت را در افراد کاهش دهد. این محققان بررسی کردند افرادی که والدین‌شان مبتلا به دیابت هستند با ۲۰دقیقه ورزش که سبب تعریق در آن‌ها شود حتی اگر منجر به کاهش وزن‌شان نشود می‌تواند آن‌ها را از ابتلا به دیابت مصون نگه دارد.

1 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.