329

ریزش مو و ارتباط آن با سلامت فرد

|
0 دیدگاه

بیماری‌هایی نظیر تیروئید، کم‌خونی و بیماری‌های عفونی باعث آسیب در بخشی از پوست می‌شود که با ایجاد عفونت‌های ویروسی و قارچی همراه شده و ریزش مو را به دنبال دارد.

بهترین راه‌حل برای برطرف کردن ریزش موی مقطعی، برطرف کردن عاملی است که باعث ریزش موی بیمار در یک برهه زمانی شده است.

بیماری‌هایی نظیر تیروئید، کم‌خونی و بیماری‌های عفونی باعث آسیب در بخشی از پوست می‌شود که با ایجاد عفونت‌های ویروسی و قارچی همراه شده و ریزش مو را به دنبال دارد.
بیماری‌هایی که با تب همراه است و به بستری شدن منجر می‌شود همچون آبله مرغان، سرخک و… نیز از سری دیگر بیماری‌هایی است که به ریزش موی مقطعی دامن می‌زند.
پروتئین‌سازی در بدن فرد مختل می‌شود و باید برای ترمیم ریزش مو از داروهای پروتئین و محرک رشد مو استفاده کرد. این روند ریزش مو تا شش ماه ادامه دارد و اگر درمان بیشتر شود تا ۹۰ درصد موی از دست رفته جایگزین می‌شود ولی در غیر این صورت حداکثر تا ۵۰ درصد موهای سر بازگشت دارد.
این بیماری با ایجاد اختلال در سیستم بافت‌های بدن، باعث ریزش مو به میزان قابل توجهی می‌شود. ریزش موی مقطعی اغلب به دنبال ابتلا به بیماری‌های گوناگون است. با درمان بیماری پایه‌ای که باعث ریزش مو شده است و مصرف داروهای محرک رشد مو در کنار رفع کمبودهای تغذیه فولیکول مو تقویت می‌شود.
تا سه ماه بعد از عمل جراحی موی بیمار به شدت می‌ریزد که به دلیل ناتوانی و اختلال در تغذیه وی است و با تقویت تغذیه و مصرف داروهای درمانی تا مدتی پس از بیهوشی ریزش مو برطرف می‌شود.
سنگ کلیه و عفونت‌های شدید کلیه به طوری که به بستری شدن بیماران منجر شود نیز می‌تواند در بروز ریزش مو تاثیر زیادی داشته باشد.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.