719

درمان سرطان با زردچوبه

|
0 دیدگاه

دانشمندان آمریکایی با کاشت کپسول‌هایی از زردچوبه در بافت سرطانی موش‌ها، رشد و تکثیر سرطان را کاهش دادند.

نتایج مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد که رنگدانه زردچوبه (کورکیومین)، رشد و تکثیر سرطان سینه را در موش‌ها کاهش می دهد.
در این بررسی محققان از کورکیومین استفاده کردند چون اسید معده کورکومین را تخریب می‌کند و تاثیر آن را از بین می‌برد. هرچند خاصیت آنتی اکسیدان، ضد التهابی و ضد تکثیری کورکیومین کاملا شناخته شده است، اما جذب خوراکی اندک آن باعث شده استفاده از این ماده در تحقیقات بالینی و آزمایش‌های حیوانی محدود باشد.

 

محققان دانشگاه لوییزویل آمریکا برای حل این مشکل دویست میلی‌گرم کورکیومین را در کپسول‌های جذب‌شونده دو سانتی‌متری قرار دادند و آن را در بدن موش‌های مبتلا به سرطان پستان کاشتند. چهار ماه و نیم بعد این کپسول‌ها را با کپسول‌های تازه جایگزین کردند تا مقدار بیشتری کورکیومین به تومور برسد.
پژوهشگران علاوه بر این، به گروهی دیگر از موش‌ها از راه خوراکی مقدار بیشتری کورکیومین دادند. پس از آن، در فواصل زمانی مختلف موش‌ها کالبدشکافی شدند و اندازه تومور در آنها بررسی شد.
نتایج این این تحقیق که در نشریه تحقیقات پیشگیری از سرطان منتشر شده نشان می‌دهد کورکیومین باعث کاهش قابل ملاحظه در اندازه و تکثیر تومور شد در حالی که کورکیومین خوراکی بدون تاثیر بود.
کورکیومین با افزایش یا کاهش فعالیت بعضی آنزیم‌ها خواص آنتی‌اکسیدان و ضدالتهابی خود را اعمال می‌کند.
محققان دیگر در حال بررسی تاثیر تزریق مستقیم کورکیومین به داخل تومور سینه هستند.
موسسه تحقیقات سرطان انگلیس نیز تحقیقی را آغاز کرده که تاثیر کورکیومین را در افزایش تاثیر شیمی درمانی در مبتلایان به سرطان روده بررسی می کند. علاوه بر این برخی مطالعات حاکی از تاثیر کورکیومین در پیشگیری از آلزایمر هستند.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.