195

ورزشی که به نارسائی کلیه‌ها منجر می‌شود

|
0 دیدگاه

ورزش راهی برای بهبود و سلامت است اما اگر بدون شناخت و آگاهی به ورزش کردن بپردازید، احتمال زیادی دارد که جای آن سود و سلامت و بهبودی، به ضرر و بیماری و درد رهنمون شوید.

به عنوان مثال، درد عضله بر اثر انجام ورزش های سنگین و سخت ممکن است علامت یک مشکل جدی باشد.

انجام دادن ورزش های سخت به طور روزانه باعث تخریب بدن می شود.لازم است به بدن حداقل ۲۴ ساعت فرصت استراحت دهید. به عنوان مثال ورزش های مقاومتی را نباید پشت سر هم انجام دهید. لازم نیست روی خود فشار وارد کنید.

به بدن آب برسانید

آسان ترین نکته ای که می توانید آن را انجام دهید این است که هنگام ورزش برای نوشیدن مایعات هرگز منتظر تشنه شدن نشوید. زیرا زمانی که احساس تشنگی کنید، بدن ۲ درصد دچار کمبود آب شده است. برای مطمئن شدن از مصرف کافی آب به رنگ ادرار خود توجه کنید. ادرار کم رنگ یا بی رنگ بیانگر کافی بودن آب بدن و ادرار تیره به معنای کمبود آب است.

ورزش راهی برای بهبود وضعیت مبتلایان به پوکی استخوان

محققان به مبتلایان به پوکی استخوان و شکستگی های ستون فقرات توصیه می کنند که برای بهبود وضعیت بدن خود، ورزش کنند. پوکی استخوان عارضه ای است که با بالا رفتن سن به وجود می آید ، در اثر این بیماری از استحکام بافت و املاح استخوانی کم می شود و مقاومت استخوان کاهش می یابد.استخوان انسان در دوران کودکی از خاصیت ارتجاعی برخوردار است و تحمل فشار زیاد را دارد و به تدریج سفت و محکم می شود ، این مسئله در سن ۲۰ سالگی به اوج خود می رسد ، بین سن ۲۰ تا ۳۵ سالگی استحکام استخوان‌ها به همان قوت باقی می ماند.

محققان بر این باورند که مبتلایان به پوکی استخوان باید ورزش کنند زیرا ورزش خطر افتادن، شکستگی و درد را در بیماران مبتلا به پوکی استخوان کاهش و کیفیت زندگی آنان را افزایش می دهد.

تحرک بدنی و ورزش باعث استحکام استخوان‌ها در هر سنی می شود. این در حالی است که نداشتن تحرک و استراحت زیاد باعث تحلیل و پوکی سریع استخوان‌ها می شود و شکستگی استخوانی را بیشتر می کند.پوکی استخوان دلایل متعددی دارد و این بیماری در برخی ازخانواده‌ها بیشتر دیده می شود. همچنین در بعضی از نژادها مثل نژاد آسیایی بیشتر دیده شده است.

کارشناسان براین باورند که تغذیه نقش مهمی در پوکی استخوان به عهده دارد. افرادی که کلسیم کافی در رژیم غذایی آنها وجود ندارد و یا ویتامین د کافی دریافت نمی کنند بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.