223

سه شاه کلید برای افزایش طول عمر

|
0 دیدگاه

جلوگیری از پیری هنوز ممکن نشده اما راههای زیادی برای به تأخیر انداختن آن هست. یکی از مواردی که نه تنها در عقب انداختن پیری اثرگذار است بل که در جنبه‌های متفاوتی از سلامت نیز نقش دارد آداب و سبک تغذیه است.

ورزش و فعالیت، تغذیه مناسب و دوری از استرس سه اصل مهم برای حفظ سلامت و طول عمر هستند که با بکار گیری این سه اصل زندگی می‌توانیم پیری را به تاخیر بیاندازیم.
اضافه وزن، «فشار خون بالا»، «چربی خون» و قند خون بالا مشکلات شایعی هستند که غالب افراد به ویژه شهر نشین‌ها با آن‌ دست و پنجه نرم می‌کنند، تغذیه صحیح از راه‌های کنترل این بیماری‌هاست که با پیشگیری و کنترل این بیماری‌های مزمن می‌توان طول عمر بالایی داشت.
مصرف روزانه ۶ تا ۸ لیوان آب، جایگزین کردن روغن زیتون، آفتابگردان و روغن مایع، به جای روغن جامد و چربی‌های حیوانی، استفاده از لبنیات، سبزی خوردن و سالاد و مصرف میوه تازه بعد از غذا و استفاده از گوشت ماهی و مرغ به جای گوشت قرمز از شیوه‌های صحیح تغذیه‌ برای دستیابی به طول عمر بالا هستند.

یک راه مطمئن برای کنترل و به تاخیر انداختن عوارض پیری، تمرینات بدنی است، ورزش از «پوکی استخوان» جلوگیری می‌کند و سبب استحکام استخوان‌ها می‌شود. چربی‌ها را می‌سوزاند و کمک می‌کند وزن مطلوبی داشته باشیم.
پیاده روی بهترین ورزش است. بنابراین توصیه می‌شود پیاده روی در دو نوبت صبح و عصر و هر بار ۳۰ دقیقه انجام شود تا به جای آن ۳ پیاده روی ۱۰ دقیقه‌ای داشته باشید.

استرس (فشارهای روانی) جزئی از زندگی ماست و هیچ موجود زنده‌ای عمر خود را بدون آن سپری نمی‌کند، اما گاهی اوقات مسائل ناراحت کننده‌ای رخ میدهد که از اختیار ما خارج است با این حال، می‌توانیم توانایی خود را در برخورد با این مسائل افزایش دهیم تا از عواقب بعدی آن مانند اضطراب، دلشوره، حواس پرتی، بی‌خوابی، زود رنجی و بی‌اشتهایی جلوگیری کنیم.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.