493

میوه‌ای مفید برای مبتلایان به میگرن

|
0 دیدگاه

ماده فعالی در برخی میوه‌ها وجود دارد که اثر ضد التهابی آن می‌تواند با کاهش سطح التهاب در افراد مبتلا به میگرن موجب کاهش حملات میگرنی در آن‌ها شود.

آب انگور یک فیتو کمیکال بسیار مهم به نام «رزوی لیتور» دارد که نقش زیادی در بهبود عملکرد عروق ایفا می‌کند و باعث کاهش التهاب در بدن می‌شود.
یکی از ویژگی‌های افراد میگرنی این است که میزان التهاب در بدن آن‌ها افزایش پیدا می‌کند، به نظر می‌رسد ماده فعالی که در انگور قرمز وجود دارد، اثر ضد التهابی در بدن می‌گذارد و می‌تواند با کاهش سطح التهاب در افراد مبتلا به میگرن، موجب کاهش حملات گردد اما اینکه در همه‌ افراد دیگر موثر باشد درست نیست، چون هر فردی که میگرن دارد، ممکن است علامت جداگانه‌ای از خود نشان دهد.
آب انگور برای افراد میگرنی توصیه می‌شود اما از سوی دیگر، هر ماده‌ای که مدت زمان ماندگاری‌اش کم باشد، برعکس می‌تواند شدت حملات را در این افراد افزایش دهد.

مصرف میوه‌ها در مقدار زیاد به دلیل اینکه فروکتور آن‌ها بالا است، می‌تواند موجب چاقی، بالا رفتن قند خون و افزایش تری گلیسیرید گردد. مصرف همه‌ی میوه‌ها از جمله انگور، باید در مقدار مشخص صورت گیرد، اما مصرف بالای سبزیجات اثر چندان مضری ندارد.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.