236

شکلات تلخ؛درمانگر کاهش جریان خون در پاها

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

پزشکان ایتالیاتی معتقدند آنتی اکسیدان‌های موجود در شکلات تلخ در بهبود وضعیت افرادی که از کاهش جریان خون در پاها رنج می‌برند موثر است.

مهمترین مسئله‌ای که در ورزش کردن اهمیت دارد تامین آب مورد نیاز بدن است و از این حیث توصیه می‌شود ورزشکاران روزه دار در فاصله بین افطار تا سحر آب کافی بنوشند.

آب مورد نیاز بدن در طول روز هشت لیوان است و ورزشکاران روزه دار به منظور جلوگیری از کم آبی بدن خود باید این حجم از آب را در فاصله زمانی بین افطار تا سحر و در فواصل زمانی مناسب بنوشند.

استفاده از مواد فیبردار و دارای املاح را به منظور ذخیره و نگهداری آب در بدن به افراد توصیه و استفاده از سبزیجات و میوه‌ها در فاصله بین افطار تا سحر مهم است.

مصرف میوه‌ها به جهت برخورداری از قندهای ساده به ورزشکاران روزه دار توصیه می شود .

بهترین زمان برای ورزش کردن روزه داران ۱٫۵ تا ۲ ساعت بعد از افطار است .  در این زمان مواد جذبی به بدن رسیده و ویتامین ها و انرژی مورد نیاز بدن برای ورزش کردن تامین شده است.

بلافاصله ورزش کردن پس از افطار  به علت حجم زیاد مواد غذایی که مصرف شده را نامناسب است .  این اقدام می تواند دستگاه گوارش را با مشکل مواجه کند.

از گنجاندن مواد غذایی پیچیده و مرکب در وعده افطار خود خودداری کنند، چرا که اینگونه مواد معمولا زمان جذب طولانی مدت دارند.

ورزش درمانی استفاده از نان و پنیر و سبزی  به علت برخورداری از سه دسته از مواد مغذی به ورزشکاران روزه دار توصیه می شود . مصرف انواع سوپ ها، مواد غذایی آبکی، انواع غلات و … نیز در برنامه غذایی روزه داران توصیه می شود.

مصرف انواع مغزها  به علت برخورداری از انرژِی بالا به ورزشکاران روزه دار توصیه می شود .

بهتر است افراد و بخصوص ورزشکاران روزه دار همه گروه های غذایی را در وعده سحر خود بگنجانند.

حذف وعده سحر و یا حذف مصرف مواد مغذی در وعده سحر می تواند روزه داران بخصوص ورزشکاران روزه دار را با مشکلات گوارشی روبرو کند و لذا توصیه می شود این وعده مثل وعده ناهار در نظر گرفته شود..

ورزش کردن روزه داران در ایام ماه مبارک رمضان هیچ منعی ندارد،  ماه رمضان فرصت خوبی برای پرداختن به ورزش‌های هوازی، چربی سوزی و کاهش وزن بدن است.

سعی کنند در فضای آزاد خصوصا در گرمای هوا از فعالیت بدنی و تمرین صرف نظر کنند، چرا که در گرمای هوا میزان تعریق بدن بالا رفته و همین مسئله می تواند بدن را با کمبود آب مواجه کند.

شدت تمرین با فاکتورهایی همراه است که یکی از عمده ترین آنها آمادگی بدنی است،: در ماه مبارک رمضان این ملاحظات را در نظر بگیرند و تا جایی که توان فیزیولوژیکی آنها اجازه می دهد ورزش کنند.

ورزشکاران روزه دار در حین تمرین و ورزش ضربان قلب، رنگ چهره، بنیه بدنی و… خود را در نظر داشته باشند و هر زمان که احساس ضعف بدنی دارند قبل از رسیدن به آستانه مشکلات بدنی ورزش کردن را متوقف کنند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.