522

۹۰ درصد ناباروری ها قابل درمان است

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد ناباروری‌ها قابل درمان است، گفت: دیابت و روماتیسم نقش بسیار مهمی در ناباروری مردان دارد.

سید جلال حسینی با اشاره به برگزاری نهمین کنگره تازه‌های باروری و ناباروری و اولین کنگره ناباروری مردان گفت: کنگره باروری و ناباروری به مدت ۹ سال است با موضوعات بهداشت باروری برگزار می‌شود و موضوع بسیار مهمی است که به جمعیت کشور متصل است.

وی گفت: بهداشت باروری از یک طرف دیگر هم به فرزند سالم خانواده سالم وصل است و امسال به دلیل پر اهمیت بودن، به دو مبحث جمعیت و جمعیت سالم پرداخته ایم.

فلوشیپ تخصصی ارولوژی ترمیمی تاکید کرد: علت اینکه امسال به مبحث جمعیت ناباروی مردان پرداخته ایم این است که بحث باروری جزء سیاست های کشوری قرار گرفته و از دیدگاه های مختلف مردمی، علمی و اجتماعی مطرح است.

حسینی تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما هنوز یک نگاه سنتی وجود دارد و همیشه تقصیر ناباروری برگردن خانم ها انداخته می شود در صورتی که ناباروری در زوجین ۵۰ در ۵۰ است. و ما باید این نگرش به سمت خانم ها را اصلاح کنیم .

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی در ادامه افزود: محور اصلی ما در کنگره نهم بحث ناباروری مردان خواهد بود و در بخش جمعیت هم سعی کرده ایم از صاحب نظران کشورهای همسایه دعوت به حضور کنیم .

حسینی گفت: بیماری‌های سیستمیک مانند دیابت، نکوس، رماتیسم و… نقش بسیار مهمی در ناباروری مردان دارند .

وی افزود: موضوع دیگر بحث شیوع انواع سرطان ها است که طی سال های اخیر بسیار افزایش چشمگیری را داشته است و برای درمان اکثرا تحت درمان های شیمیایی و رادیوتراپی قرار می گیرند که باعث ناباروری می شود و در نتیجه باید برای حفظ باروری از فریز کردن تخمک و اسپرم استفاده کرد که در آینده بتوان صاحب فرزند شد.

وی در ادامه گفت: یکی دیگر از بحث های مهم در این همایش ملاحظات اخلاقی-اجتماعی است که زوج نابارور به‌خصوص مرد نابارور است که چه دیدگاهی به ناباروری دارد و ما باید به چه افرادی اجازه دهیم که برای فرزنداوری اقدام کنند. همچنین حاملگی هایی است که منجر به سقط جنین می شود و چگونگی نقش اقایان در این میان از دیدگر مباحث خواهد بود.

رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری تاکید کرد: بیش از ۹۰ درصد ناباروری ها قابل درمان هستند، یکسری از درمان‌ها در مراحل اولیه بدون دارو بوده و یکسری با داروهای ساده و سری دیگر با جراحی و نهایتا تنها حدود ۳۰ درصد آنها با روش های ART قابل درمان هستند.

وی در پایان گفت: در درمان ناباروری تنها ۵ درصد از زوجین هستند که هیچ کاری نمی توان برایشان انجام داد و برای آنها هم اهدا گزینه مناسبی است و به جرات می توان گفت؛ ناباروری ۱۰۰ درصد قابل فرزند آوری است.

وی گفت: این کنگره دارای ١٥امتیاز بازاموزی مداوم برای متخصصان اورولوژی . زنان و زایمان، پزشکان عمومی و …. میباشد ، همچنین هزینه ثبت نام در کنگره فوق براساس سامانه مداوم بوده و هزینه ثبت نام جهت متخصصان اورولوژی با ٥٠درصد تخفیف منظور شده است .

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.