652

مشکلاتی که «سینوزیت» ایجاد می‌کند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

در کسانی که سینوزیت و گرفتگی‌های مداوم بینی دارند شیپور‌ استاش که ارتباط بین گوش میانی و حلق را برقرار می‌کند و هواد‌هی گوش را تنظیم می‌کند دچار اختلال شده و احساس سنگینی در گوش و بخصوص در کودکان اختلال شنوایی ایجاد می‌کند.

مادر سینوزیت حساسیت است و کسانی که آلرژی دارند ممکن است به بیماری‌هایی دچار شوند که شایع‌ترین آن‌ها آسم و پولیپ بینی می‌باشد. پس سینوزیت به تنهایی موجب بیماری نمی‌شود اما می‌تواند برای بیمار سردرد، ترشحات چرکی پشت حلق و گرفتاری‌هایی ایجاد کند.
سینوزیت به خودی خود بیماری ارثی نیست اما چون دو عامل مساعده کننده آلرژی و انحراف تیغه‌بینی در ایجاد آن نقش دارند و هر دوی آن‌ها زمینهٔ ارثی دارد در نتیجه سینوزیت می‌تواند به طور غیر مستقیم زمینه ارثی داشته باشد.

کسانی که سینوزیت و گرفتگی‌های مداوم بینی دارند شیپوراستاش که ارتباط بین گوش میانی و حلق را برقرار می‌کند و هوادهی گوش را تنظیم می‌کند دچار اختلال شده و احساس سنگینی در گوش و به خصوص در کودکان اختلال شنوایی ایجاد کند. بهترین توصیه در فصل سرما به افرادی که سینوزیت دارند این است که از تنفس باد سرد خودداری کنند زیرا موجب التهاب بینی و سینوس‌ها می‌شود و سعی کنند این محل‌ها را بپوشانند.

برای درمان ابتدا باید علت سینوزیت را از بین برد. اگر علت به آلرژی برگردد باید کنترل شود و بیمار را در جریان آلرژی به غذا آب و هوا و مواد شیمیایی قرار داد. اگر شخص انحراف بینی داشته باشد باید با عمل جراحی آن را اصلاح نمود توصیه می‌شود این افراد شست و شوی مداوم بینی با آب نمک یا سرم همراه با آنتی بیوتیک درمانی طولانی مدت را فراموش نکنند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.