1059

بچه‌دار شوید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، میانگین طول عمر در جهان رو به افزایش است به‌گونه‌ای که افراد با رعایت صد توصیه جادویی می‌توانند به صد سالگی برسند.

بدون شک پدر و مادر‌شدن یکی از بهترین لذت‌های دنیاست، اما باورتان می‌شود اگر بگوییم بچه‌دار شدن باعث افزایش طول عمر زوج‌ها می‌شود؟ بررسی‌های محققان دانمارکی نشان می‌دهد اضافه‌شدن نقش والدین در زندگی مشترک زوج‌ها پنج تا هفت سال به طول عمرشان می‌افزاید.

بر اساس این مطالعه چهارده ساله، احتمال مرگ زودرس ناشی از امراض عروقی، سرطان و حتی حادثه بین خانم‌هایی که بچه ندارند چهار برابر بیشتر از مادرانی است که صاحب فرزند هستند.

همچنین این احتمال در زوج‌هایی که بچه‌دار نمی‌شوند، اما کودکی را به فرزندی قبول کرده‌اند ۵۵ درصد کمتر از همسرانی است که تمایلی به بچه‌دار شدن ندارند.

این در حالی است که احتمال مرگ زودرس در مردانی که پدر شده‌اند هم تا ۵۰ درصد کمتر می‌شود البته این روزها کم نیستند زوج‌هایی که به دلایل مختلف بچه‌دار شدن را به تاخیر می‌اندازند.

بد نیست بدانید به گفته محققان انگلیسی به تاخیر انداختن بچه‌دار‌شدن و افزایش سن بارداری نه‌تنها می‌تواند باعث بروز نازایی شود، بلکه مانع از صد‌ساله شدنتان خواهد شد.

بر اساس نتایج تحقیقات اخیر پژوهشگران دانشگاه نیوکاسل، میزان باروری خانم‌ها به دلیل مشکلات هورمونی و کم شدن ذخیره تخمک‌ها پس از سی و پنج سالگی به طور چشمگیری کاهش می‌یابد بنابراین اگر حداقل دو تا سه سال از زمان ازدواجتان گذشته و مشکلی با همسرتان ندارید، بهتر است تا دیر نشده درباره بچه‌دارشدن تصمیم بگیرید و فراموش نکنید بهترین سن باردار شدن پیش از ورود به دهه ۳۰ زندگی است. نکته جالب این‌که یک نوزاد دختر با حدود دو میلیون تخمک متولد می‌شود.

از بین این دو میلیون تخمک نابالغ، فقط ۳۰۰ تا ۴۰۰ تخمک بالغ می‌شوند به طوری که بعد از سن بلوغ در هر ماه فقط یکی از این تخمک‌ها بالغ و آزاد خواهد شد بنابراین خانم‌ها با تعداد مشخصی تخمک در تخمدان به دنیا می‌آیند و بتدریج و با بالا‌رفتن سن از تعداد تخمک‌های ذخیره شده کاسته می‌شود تا در دوران یائسگی به صفر می‌رسد.

دختر می‌خواهید یا پسر؟ حتما می‌پرسید این موضوع چه ربطی به افزایش طول عمر دارد، اما چندان هم بی‌ربط نیست، چرا که نتایج یک پژوهش که در دانشگاه میسوری انجام شده است، نشان می‌دهد احتمال پسر‌دار‌شدن خانم‌هایی که غذاهای پرکالری مصرف می‌کنند بیشتر است، اما پیروی از این رژیم غذایی می‌تواند سلامت‌تان را به خطر بیندازد و افزایش چربی خون، دیابت، بیماری‌های قلبی ـ عروقی و دیگر مشکلات ناشی از چاقی جلوی طول عمرشان را بگیرد در حالی که رژیم‌های غذایی کم‌کالری احتمال دختردارشدن را افزایش می‌دهد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.