393

مغز زنان میگرنی ۴۰ سال به بالا در خطر

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد، حملات عصبی مداوم در خانم‌ها موجب تغییر ساختار مغزی می‌شود و می‌تواند بدن آن‌ها را با مشکلات زیادی روبرو کند؛ از این رو این دسته افراد اگر سابقه سردرد‌های شدید قبل از ۴۰ سالگی دارند باید حتما به پزشک مراجعه کنند و تحت درمان قرار بگیرند.

خانم‌ها پس از ۴۰ سالگی معمولا اضافه وزن پیدا می‌کنند و علایم پوکی استخوان به مرور ظاهر می‌شود. در افراد مبتلا به میگرن اوضاع بد‌تر است چراکه سردرد‌های مزاحم نیز افزایش پیدا می‌کنند.
پژوهش‌های اخیر محققان دانشگاه در آمریکا نشان می‌دهد که سردرد‌های میگرنی بعد از ۴۰ سالگی۵۰ تا ۶۰ درصد افزایش پیدا می‌کند و اکثر بانوان مبتلا به میگرن ادعا می‌کنند که شدت و میزان سردرد‌ها در در دوران پیش از ۴۰ سالگی و بعد از آن افزایش پیدا می‌کند. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که این گفته صحت دارد و میزان افزایش بین ۵۰ تا ۶۰ درصد است.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، مصرف مواد غذایی حاوی آهن نقش زیادی در پیشگیری از سردرد‌های میگرنی در زنان دارد و با تغذیه سالم و ورزش می‌توانند از آسیب به مغز خود جلوگیری کنند.

نتایج این مطالعه همچنین نشان می‌دهد خانم‌ها باید بدانند حملات عصبی مداوم موجب تغییر ساختار مغزی می‌شود و می‌تواند بدن را با مشکلات زیادی روبرو کند از این رو اگر سابقه سردرد‌های شدید قبل از ۴۰ سالگی را دارید باید حتما به پزشک مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.