293

باورهای غلط در پیشگیری از زردی نوزادان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یک متخصص اطفال با اشاره به این که برخی افراد غیر متخصص برای جلوگیری از زردی در نوزاد، باورهای غلط خود را به مادران گوشزد و توصیه می‌کنند، درباره عوارض بی‌توجهی به درمان زردی در نوزادان هشدار داد و بر لزوم پیگیری والدین برای درمان این بیماری در فرزندان مبتلا به زردی تاکید کرد.

حدود ۷۰ درصد نوزادان پس از روز سوم تولد دچار زردی می‌شوند. والدین باید درباره این بیماری آگاهی داشته باشند و به موقع برای درمان اقدام کنند. زردی در نوزادان درصدهای مختلفی دارد و با توجه به عدد زردی، نوزاد مربوطه در زمانی معین تحت درمان قرار می‌گیرد.

به طور معمول زردی در نوزادان از روز سوم به بعد بروز می‌کند و کودکانی که وزن کمتری دارند حساسیت بیشتری به زردی نشان می‌دهند.
بیماری زردی در کودکان به علت ناسازگاری و عدم همخوانی RH خون مادر و جنین بروز می‌کند. در چنین شرایطی مادران قبل از تولد نوزاد، تزریقی خاص را انجام می‌دهند اما در برخی موارد بدن نوزاد برای دفع مواد سمی آماده نمی‌شود و بنابراین زردی بروز می‌کند. در چنین شرایطی نوزاد باید تحت درمان قرار گیرد.

در صورتی که زردی در کودکان بیشتر از ۱۸ باشد باید در بیمارستان مقابل نورهای مخصوص درمان شوند و نورهای معمولی و خانگی هیچ تاثیری در درمان زردی ندارند.

برخی افراد غیر متخصص برای جلوگیری از زردی در نوزاد، مادران را به انجام برخی موارد توصیه می‌کنند؛ به عنوان مثال از تاثیر غذاهای سرد و گرم در جلوگیری از زردی می‌گویند؛ درحالی که زردی در نوزادان به هیچ یک از این موارد ارتباط نداشته و مادران باردار بهتر است به افراد متخصص گوش فرا دهند.

درصورت عدم توجه والدین به درمان زردی در کودکان احتمال بالا رفتن عدد زردی وجود داشته و در صورت افزایش آن احتمال عقب افتادگی ذهنی و تاثیر آن در مغز نوزاد بسیار زیاد می‌شود. در مواردی که زردی بسیار بالا باشد باید خون نوزاد تعویض شده تا بیماری او درمان شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.