865

درمان دندان عقل

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

دندان عقل ، یا به عبارتی دندانهای عقل ،شامل ۴ دندان در ۴ گوشه دهان میباشد. زمان رویش آن اواخر نوجوانی تا اوایل جوانی است ( ۱۶ تا ۲۵ سال ).که در صورتی که به طور کامل رویش یابند ، به عنوان یک سرمایه دندانی مورد استفاده قرار میگیرند

اما معمولا به علت عدم وجود فضای کافی برای رویش، به صورتهای نهفته ، نیمه نهفته و یا زاویه دار در دهان قرار میگیرند و در صورتی که خارج نشوند ، باعث به هم ریختگی دندانهای فکین ، پوسیدگی دندانهای مجاور ، ایجاد مشکلات جدی لثه و… میشوند.ز مشکلاتی که دندان عقل میتواند ایجاد کند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. احساس درد  یا سفتی عضلات فک در اطراف یک دندان عقل نهفته
۲. به هم ریختگی دندانی
۳. پوسیدگی دندان مجاور و یا مشکلات جدی لثه در دندانهای عقل نیمه نهفته

۴. در مواردی که دندان عقل فک پایین نیمه نهفته ( نیمه روییده) باشد ، بخشی از لثه که روی آن را پوشانده بر اثر تجمع مواد غذایی ، جرم و باکتری زیر آن ملتهب شده و درد شدید ، بعضا تب و محدودیت باز کردن دهان از عوارض آن است. به جرات میتوان گفت درد دندان عقل اگر ناشی از پوسیدگی نباشد ، معلول همین شرایط است. این شرایط به ویژه اگر دندان عقل بالا روییده باشد و به این لثه ملتهب ضربه وارد کند وخیمتر نیز میگردد.

درد دندان عقل و علائم آن

۱. گوش درد

۲. بلع دردناک

۳.غدد لنفاوی گردنی دردناک میشوند

۴. بوی بد دهان

۵.محدودیت در باز کردن دهان

درمان درد دندان عقل

بهترین راه حل وخط اول برای درمان در دردهای ناشی از دندان عقل ، مراجعه به دندانپزشکتان برای تشخیص علت درد و انجام درمان لازم است.

اما اگر در حال حاضر محدودیت دسترسی دارید و میدانید که درد مربوط به التهاب لثه روی دندان عقل است ، میتوانید از روشهای زیر برای تسکین درد دندان عقل استفاده کنید:

۱. دهانشویه با آب نمک ولرم

۲.استفاده از یک مسکن ضد التهاب مثل ایبوپرفن هر ۸ساعت یک عدد

۳. شستشوی زیر لثه ملتهب با یک سرنگ حاوی آب نمک ولرم

۴. ماساژ لثه ملتهب

۵. در این موارد دندانپزشکان با توجه به وخامت اوضاع آنتی بیوتیک نیز تجویز مینمایند و در صورت امکان دندان عقل مقابل (فک بالا ) را خارج میکنند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.