3433

نمک بیش از ۵ گرم مساوی با مرگ

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بسیاری از افرادی که به مزه نمک در غذا‌ها و خوردنی‌ها علاقه نشان می‌دهند از آنجا که نمی‌توانند میزان نمک دریافتی بدن خود را محاسبه کنند ممکن است با خطر مرگ ناشی از افزایش آن روبرو شوند؛

پژوهش‌ها حاکی است مصرف بیش از ۵ گرم نمک در روز برای انسان کشنده است.

نتایج این تحقیقات  حاکی است که مصرف نمک بیش از حد استاندارد جهانی به طور مستقیم برای هر فرد مرگبار است.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی حد استاندارد میزان مصرف نمک روزانه ۵ گرم است. این در حالی است که طبق برآوردهای صورت گرفته در ایران مردم ۲ تا ۳ برابر بیشتر از حد استاندارد نمک مصرف می‌کنند.

مصرف نمک در اکثر کشورهای جهان بیش از حد استاندارد است در این میان کشور‌های روسیه و اوکراین نیز بیش از سایر کشورهای نمک مصرف می‌کنند.

بیش از ۲ میلیون نفر در جهان به طور مستقیم با مصرف نمک جان خود را از دست داده‌اند. بسیاری از افراد به آمار و تحقیقات توجه نمی‌کنند درحالی که مضرات مصرف بیش از حد این قاتل سفید (نمک) از سوی محققان به اثبات رسیده است. مصرف بیش از حد نمک منجر به فشار خون، سکته قلبی، بیماری‌های قلبی، پوکی استخوان، سرطان معده و بیماری‌های کلیوی می‌شود و مهم‌ترین توصیه پزشکان حذف نمک از سفره غذاست.

یکی از بزرگ‌ترین تحقیقات دانشمندان جهان که در نیم قرن اخیر صورت گرفته است حاکی است که مصرف دوز پایین آسپیرین باعث کاهش سرطان در بدن می‌شود و سرطان‌های دستگاه گوارش، مری، معده، لوزالمعده، سینه، روده را تا میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

در این تحقیقات نشان داده شده است که مصرف دوز پایین قرص آسپیرین از ابتلا به سرطان روده ۴۰ درصد، ۳۵ درصد سرطان معده و ۵۰ درصد نیز سرطان مری را کاهش می‌دهد.
در این مطالعات نشان داده شده است که افرادی که در معرض فاکتورهای خطر، کم تحرک، سبک زندگی مدرن غربی دارند با مصرف قرص آسپیرین بچه می‌تواند از ابتلا به سرطان پیشگیری نمایند.

۴۷ میلیون نفر در کشور غذای مناسب استفاده نمی‌کنند، و این به معنای آن است که افراد سبزی و میوه کمتر و چربی بیشتر مصرف می‌کنند. ۱۹میلیون در کشور تحرک کمی دارند، پنج میلیون نفر سیگار مصرف می‌کنند، ۱۵میلیون نفر چربی خون بالا دارند. ۱۹میلیون نفر در کشور دارای فشار خون هستند که ۵۰ درصد آن‌ها از بیماری خود بی‌خبرند و همچنین ۸۳ هزار مرگ در سال در ارتباط با فشار خون اتفاق می‌افتد.

همچنین ۷ میلیون نفر در کشور قند خون بالا دارند، ۱۵ میلیون نفر نیز کلسترول بالا مبتلا هستند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
3 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.